Kahe lapse ema leidis lahenduse kümme aastat kestnud ebamugavustundele intiimpiirkonnas: “Olin kaotanud lootuse ja harjusin olukorraga”

Dr Ksenia Buts aitas leida lahenduse juba pea kümmekond aastat Mari-Liisi igapäevaelu seganud ebamugavustundele.Foto: Balmed

Lapse sünnitamine on üks ilusamaid hetki naise elus. Kuid mis saab siis, kui paranemisprotsess ei lähe päris nii nagu soovitud? 

Kahe lapse ema jagab oma kogemust. Kui ta pärast teise lapse sündi tundis ebamugavustunnet intiimpiirkonnas ja selle murega oma toonase günekoloogi poole pöördus, sai ta vastuseks, et see on sünnitanud naiste hulgas sage probleem ja selle parandamiseks polegi midagi teha. 

“Pärast arsti vastuvõttu kaotasin lootuse ja harjusin tekkinud olukorraga,” meenutab Mari-Liis (nimi muudetud, et tagada patsiendi anonüümsus). Nii elas Mari-Liis pea kümme aastat ebamugavustundega, millega paratamatult kaasnes ka elukvaliteedi langus.

Teemast oma lähedastega rääkides tuli välja, et Mari-Liis ei ole ainus, kes taolise murega silmitsi seisis – tema tutvusringkonnas leidus veel naisi, kes sarnase ebamugavustundega elasid. 

Valgus tunneli lõpus

“Mõnda aega tagasi hakkasin uuesti oma probleemile lahendust otsima ning leidsin Lasergünekoloogia Kliiniku. Huvi pärast võtsin ühendust sealse günekoloogi dr Ksenia Butsiga, kelle kohta olin palju head kuulnud,” räägib Mari-Liis. 

Konsultatsioon algas kohe paljulubavalt. “Ülevaatuse käigus ütles dr Buts, et õmblus, mis tehti suguelunditele pärast viimast sünnitust, ongi valuaistingute põhjuseks ning ta teadis kohe, mis võiks aidata,” süstis günekoloog aastaid valude käes vaevelnud naisele lootust.

Lisaks vaadati üle ka Mari-Liisi tupe seisund, mis ei olnud kehvas korras, kuid oli mõistlik ka seal teha väikene korrigeerimine, et naise enesetunnet parandada.

Mari-Liisilt võeti vajalikud analüüsid ja siis iäi oodata paari nädala pärast algavaid protseduure. “Protseduuri eel tabas mind kuidagi positiivne ärevus – kas see tõesti aitab,” meenutab ta kõhus tekkinud tunnet.

Mari-Liis tundis, et kaotada pole midagi ja uued metoodikad on proovimist väärt. “Lisaks oli dr Buts väga professionaalne ja rahulik, mis andis mulle kindluse ja see rahustas mind.” 

Plasmateraapia intiimpiirkonna jaoks

Õmblusega kaasnenud probleemi lahendamiseks läbis Mari-Liis kombineeritud kuuri PRP-plasma protseduurist ja intiimtsooni lasernoorendusest. 

PRP-plasmateraapia käigus tehakse intiimpiirkonna limaskesta raviks ja taastamiseks süst, millega viiakse kehasse vajalikku vereplasmat, mis on rikastatud kasvufaktoreid eraldatavate trombotsüütidega.

Dr Buts selgitas, et kombineeritud meetod on kõige parem valik, kuna nii saab tagada kudede niiskuse ja elastsuse taastumise.

“Varem olin kuulnud, et plasmateraapiat kasutatakse juuste tihendamiseks või näonaha parandamiseks. Intiimpiirkonna jaoks sama meetodi kasutamisest kuulsin ma küll esimest korda,” oli Mari-Liis protseduurist esmakordselt kuuldes üllatunud. 

Kuna plasma võetakse patsiendi enda verest, siis mingit allergilist või muud ebameeldivat reaktsiooni polnud vaja karta. “Nii ma pikalt ei mõelnudki – broneerisin kohe järgmise visiidi aja,” meenutab naine.

Ka intiimelu sai uue hingamise

Kuna otsustati parandada ka tupe seisundit, soovitas günekoloog läbi viia kaks laserprotseduuri intiimtsooni noorendamiseks. “See oli minu jaoks midagi uut. Pärast arsti selgitusi lugesin kodus ka lisainformatsiooni ja kuna igalt poolt kumas läbi, et tegemist on rahvusvaheliselt tuntud ja tõestatud meetodiga, siis olin valmis seda oma elukvaliteedi parandamiseks proovima,” räägib Mari-Liis.

Mari-Liisi valulikud aistingud olidki pärast kombineeritud kuuri kadunud. “Õmblust polnud peaaegu nähagi ning tulemus üllatas mind. Seda enam et ma ei osanud laserprotseduurist mitte midagi oodata,” selgitab Mari-Liis.

Lisaks muutus ka tema intiimelu tunduvalt paremaks. “Ma tunnen ennast nüüd veel naiselikumana ja enesekindlamana. Ja see ei ole ka minu partnerile märkamata jäänud ning ta on õnnelik, et ma protseduuride kasuks otsustasin,” räägib naine õhinal. 

Iga protseduuri vaheks oli neli nädalat, mille käigus rakud ja koed regenereerusid. Mari-Liisi sõnul üllatas teda ka lühike taastumisperiood, mis kestis ainult kolm päeva: tuli vältida sauna ja sportimist ning intiimelu tuli selleks ajaks pausile panna.

Ootamine oli aga seda väärt. “Elan nüüd täisväärtuslikku elu ja soovitan kõikidel naistel pöörduda valu korral kohe spetsialisti poole, kes suudab ja tahab neid aidata,” ei jätku Mari-Liisil kiidusõnu teda ravinud dr Butsi kohta. 

Kui soovid leida oma murele lahendust, võta ühendust Balmedi kogenud spetsialistidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.