Balmed – tervise tulevik

Unusta valu ja pikk taastumine: Estonian Vein Clinicus võeti kasutusele Eestis ainulaadne tehnoloogia

Uudse tehnoloogia kasutuselevõtt aitab minimeerida protseduuride juures anesteesia vajadust, samuti pole vaja karta pikaaegset taastumist.Foto: Balmed

Kui jalad hakkavad üles paistetama, siis võib põhjuseks olla veenipuudulikkus, mis vaevab umbes 30 protsenti täiskasvanud inimestest. Üheks tagajärjeks on veenilaiendid, mille ravile mõeldes tulevad silme ette anesteesia, operatsioon ja pikk taastumisperiood. Aga ajad on muutunud ning tänapäeval ei ole see enam nii hirmutav protseduur.

Estonian Vein Clinicus (EVC) on veenipuudulikkuse ravis võetud kasutusele Eestis ainulaadne väheinvasiivne laserravi ehk Biolitec ELVeS® Radial®. Selline nimetus võib tunduda ehmatavana, kuid protseduur ise pole pooltki nii hirmus. 

Veenipuudulikkuse puhul on kasutusel erinevaid laserravisid, kuid nimetatud meetod erineb neist selle poolest, et võimaldab eemaldada veenikogumi täielikult, ilma täiendavaid meetodeid (nagu näiteks skleroteraapiat või minifleboktoomiat) rakendamata.

Läti partnerettevõttes Baltic Vein Clinicus on sama metoodikat kasutatud juba mitu aastat ning nüüd on protseduuriks vajalik laser olemas ka EVC-s. 

Patsientide tagasiside ravile on olnud väga positiivne.Foto: Balmed

Selleks, et pakkuda patsientidele uute seadmetega kvaliteetset ravi, käisid kogenud Riia arstid Eestis kohalikke spetsialiste koolitamas. Baltic Vein Clinicu peaarsti Ints Udrise hoolsa järelevalve all viidi Tallinnas läbi kolm operatsiooni, mille juures viibisid EVC spetsialistid – nii arstid kui meditsiiniõed. Nüüdseks on Estonian Vein Clinicu arstid Total Evlat oma ravis kasutanud juba mitu kuud ning patsientide tagasiside on olnud positiivne.

Protseduuriga kaasnev valu on minimaalne

Uudse tehnoloogia kasutuselevõtt aitab minimeerida anesteesia vajadust, samuti pole vaja karta pikaaegset taastumist. Patsient näeb soovitud tulemust kohe pärast protseduuri, mis kestab kõigest 30–45 minutit.

Taastumine on kiire, kuna ei tehta suuri sisselõikeid. Ravi käigus viiakse ELVeS Radial™ sond väikese sisselõike kaudu kahjustatud veeni. Seejärel juhitakse sondi kaudu veeni täpselt sihitud radiaalkiirgusega laservalgus.

Patsiendid, kes on saanud veenilaiendite korral abi uudsest lasertehnoloogiast, on jaganud tagasisidet, et valu on minimaalne või puudub täielikult nii protseduuri ajal kui ka pärast seda.

Laserravi suur võit on patsiendile mugavuse tagamine

Ülemaailmselt veab lasertehnoloogiat ja selle arengut ettevõte Biolitec®, kes on endovenoosse laserteraapia tulevikku muutnud väga oluliselt. Ettevõtte katsetused on näidanud, et laserravi pidev arendamine pakub lihtsasti kasutatavaid süsteeme, mis parandavad ravitulemusi märkimisväärselt ning on seejuures ka patsientidele palju mugavamad.

Laserravi suurim võit on patsientidele pakutav mugavustunne ning taastumine ei ole pikk ja vaevaline protsess.Foto: Balmed

Viimase põlvkonna lasertehnoloogia võimaldab nüüd tõelist maailma tipp-tasemel ravi ka Eestis, mis on ohutum, mugavam ja ka kiirem, kuna uued meetodid võimaldavad teha kombineeritud ravi ühe protseduuri käigus. 

Lisaks on unikaalse tehnoloogia juures kasutusel korduvalt kontrollitud otsakud, mis võimaldavad erinevaid protseduure viia läbi garanteerides, et erinevad otsakud ei saa mitte mingil juhul ravi käigus veeni sees lahti tulla.

Patsiendi heaolu arvestades on suurt tähelepanu pööratud ka ohutustehnoloogiale, mis aitab kontrollida iga sondi ühekordset kasutamist, ennetades nii kulumist kui võimalikke rikkeid.

Veenilaiendite korral ära oota, vaid pöördu kohe Estonian Vein Clinicu spetsialistide poole!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.