“Aeg kulgeb siin saarel teisiti.” Armsas Hiiumaa apteegis käib suvel vilgas töö

Ülle Proos-Kiisler on apteekrina töötanud 40 aastat.Foto: Karoliina Karus

Hiiumaal asuva Linnumäe BENU apteegi farmatseut Ülle Proos-Kiisler tõdeb, et Hiiumaal on suvi erakordselt kaunis, aga ka rahvarohke, kuna apteeki satub lisaks kohalikele ka saarele puhkama tulnud inimesi. “Siin vaiksel ja looduskaunil saarel kulgeb küll aeg teisiti kui mandril, aga ometi on 20 aastat Linnumäe apteegis linnulennul möödunud,” räägib ta.

Apteekrid tundusid targad ja soliidsed

Valgusküllane Linnumäe BENU apteek asub Kärdla piirist vaid paarisaja meetri kaugusel ning on hästi ligipääsetav kõigile, kes apteeki oma mure või küsimusega pöörduda soovivad. Üllel jagub apteegi kirjeldamiseks rohkesti kiidusõnu. “Ruumid on parajalt suured ja mis peamine: kaks seina akendega!” räägib ta.

Apteekrid tundusid Hiiumaal sündinud ja üles kasvanud Üllele targad ja soliidsed juba lapsepõlves. Seetõttu otsustas naine pärast keskkooli lõpetamist õppida farmatseudiks. “Olen teinud apteekri tööd 40 aastat ja näinud igasugu erinevaid aegu, mis mõjutasid ka meie töö korraldust ja sisu, ent ma ei ole seda otsust siiani kahetsenud.”

Pärast õpinguid asus Ülle 20 aastaks tööle küll pealinna, kuid jõudis ringiga tagasi kodukanti. “Hurraa!” hõikab Ülle selle tunde kirjeldamiseks, kui kodusaarele tagasi jõudis. “Siin vaiksel ja looduskaunil saarel kulgeb küll aeg teisiti kui mandril, aga ometi on 20 aastat Linnumäe apteegis linnulennul möödunud,” kirjeldab ta.

Hiiumaa apteek otsib apteekrit

Kui teistel aastaaegadel on Linnumäe apteegis töötempo rahulikum, siis suvisel ajal satub Hiiumaale inimesi ka kaugematest paikadest. “Suved on meil Hiiumaal eriti kaunid ja ka rahvarohked. Ravimeid ja muud apteegikaupa soovivad nii kohalikud kui puhkama tulnud inimesed,” ütleb Ülle.

Valgusküllane Linnumäe BENU apteek asub Kärdla piirist vaid paarisaja meetri kaugusel.Foto: Karoliina Karus

Nii tuleb apteekril täita korraga mitut erinevat rolli – seetõttu võrdleb Ülle apteekri ametit Hunt Kriimsilma omaga. “Peame end igal erialal kursis hoidma ja kõige väljakutsuvam ongi iga kliendi vajaduste hindamine ja talle parima võimaliku lahenduse leidmine,” kinnitab naine.

Lähiajal ootab Ülle Linnumäe apteegiga liituma uut toredat kolleegi, kes armastaks Hiiumaad samamoodi nagu ta ise. Kuivõrd apteekri roll on ühiskonnas väga oluline, peabki naine kõige tähtsamaks seda, et apteegist leiaks inimene alati vajalikele küsimustele asjatundlikud vastused. “Meile räägitakse palju muresid ja probleeme ning üritame inimesi alati aidata. Seega, kui arstile ei pääse, saab apteegist alati head nõu ja abi,” sõnab ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.