BENU Terviseblogi

BENU apteegid said Top Tööandja edetabelis kõrge koha: apteekrite panust märgatakse järjest enam

Apteekrite tööd ei saa alahinnata.Shutterstock

Apteek on sageli esimene koht, kuhu tervisemurega pöördutakse, ning apteeker tihti esimene, kes inimesele asjalikke soovitusi jagab. Kui tähtis on apteekri roll praeguse pandeemia kontekstis ning kuidas saab tööandja siinkohal abiks olla, räägib Tamro Baltics personalijuht Ulvi Parksepp.

Inimestel on oma lemmikapteeker

Parksepa sõnul on apteekri rolli väga raske alahinnata. “Apteekri poole pöördutakse nõu saamiseks ja tihti ongi ta esimene, kes tervisehäda korral soovitusi jagab,” rääkis ta.

Seetõttu pole saladus, et paljudel apteekritel on oma kindlad püsikülastajad. “Usaldusest kindla proviisori või farmatseudi vastu külastavad paljud inimesed sageli vaid just oma lemmikapteekrit ja küsivad temalt nõu,” lisas Parksepp.

Koroonaviiruse pandeemia on tugevalt mõjutanud ka apteekrite tööd. “Viimasel paaril aastal on apteekrid olnud tõelised eesliinitöötajad ja see töö ei ole olnud lihtne. Hea meel on näha, et apteekrite tööd on rohkem märgatud ja ühiskonnas on kasvanud ameti väärtus,” sõnas personalijuht.

Ulvi Parksepa sõnul on hea meel näha, et apteekrite tööd väärtustatakse ühiskonnas aina enam.Foto: Jake Farra

Et viiruse levik on teinud apteekrite töö keerulisemaks ning apteegist otsitakse nõu ja abi rohkem kui kunagi varem, peab apteeker hakkama saama keerukamate olukordadega. Samuti on oluline kaal pingetaluvusel.

Ennekõike on aga oluline, et apteeker oleks hea kuulaja ja nõuandja. “Nõustamisoskusele lisaks on oluline hinnangutevaba suhtlemine ja elurõõmus hoiak,” lisas Parksepp.

BENU apteegid on hinnatud töökoht

Pandeemiast tingitud keerulise olukorra tõttu on väga oluline pakkuda motiveerivat ja meeldivat töökeskkonda. Hiljuti väljakuulutatud Top Tööandja uuringu tulemuste põhjal pälvisid BENU apteegid teenindussektori ettevõtete edetabelis kõrge 7. koha.

Parksepa sõnul on see tunnustus tublidele apteekritele, seda kõigis BENU apteekides. “Kindlasti oli see meeldiv üllatus, samas on BENU apteekide töötajate arendamisele ja motiveeriva keskkonna loomisele teadlikult panustatud. Saab ainult rõõmu tunda, et ka apteegi külastajad on seda märganud,” rõõmustas ta ning lisas, et kindlasti mängib rolli ka apteekri ameti tähtsustamine tänases viiruse leviku olukorras.

Töötaja tervis on oluline ka tööandja jaoks

Ent kuidas oma töötajaid edukalt motiveerida ja väärtustada? BENU apteekide pakutav hüvede pakett sisaldab personalijuhi sõnul nii tööalasele arengule, perekondlikele sündmustele, koostööle kui ka tervisele suunatud tegevusi ja toetusi. Näiteks lisati hiljuti paketti tervisekindlustus, mis annab töötajale võimaluse oma tervise eest hoolt kanda ja pääseda kergemini erialaspetsialistide vastuvõtule.

“Apteekide töötajad hindavad väga prillide ja hambaravi kulutuste hüvitamist, kindlasti on oluline ka vaimse tervise toetamine ja võimaluste loomine murede lahendamiseks,” loetles Parksepp. 

Töötajad saavad kasutada kolme tasustatud tervisepäeva aastas, mis ongi mõeldud eeskätt tervise edendamiseks. “Stebby keskkonna kaudu saab töötaja kasutada laia valikut sportimise ning tervise edendamise võimalusi,” tõi ta välja.

Kindlasti pööratakse suurt tähelepanu koolitustele ning arengu toetamisele. “Lisaks klassiruumi koolitustele on kasutusel veebikoolituste platvorm, mida täiustatakse pidevalt uute ja just apteekritele mõeldud koolitustega,” sõnas Parksepp.

Oluline roll on perekondlike sündmuste märkamisel, staažikate kolleegide meeles pidamisel ning lojaalsuse ja pühendumuse hindamisel. “Traditsiooniliselt korraldatakse ka uusaastapidusid ja suvepäevi.

Parksepa sõnul hindavad apteekrid eeskätt meeldivat ja korrastatud töökeskkonda ning samuti on oluline, millised on apteegi ruumid, valgustus ja toodete paigutus. “Apteeker soovib pühenduda apteegikülastajate nõustamisele ja selleks peavad olema loodud sobilikud tingimused,” lisas ta.

Tööandjalt ootavad apteekrid eelkõige häid töötingimusi, märkamist ja hoolimist. “Toetav juhtimiskultuur ja apteegipere omavaheline koostöö loovad aluse pühendumisele ja töörõõmule,” märkis personalijuht lõpetuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.