Benu apteekides algas puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

Esimesed puugid on juba pikast talveunest ärganud ning see tähendab vaid üht: kätte on jõudnud paras aeg puukentsefaliidi vastu vaktsineerimiseks. Ka tänavu saab end Benu apteekides üle Eesti vaktsineerida. Vaktsineerimine kestab 19. aprillist 20. juunini.

Sobiv alternatiiv

Apteekides vaktsineerimise läbiviimisel on käesoleval ajahetkel mitu eelist. “Üks on kindlasti piirkonnapõhine, andes inimesele võimaluse end vaktsineerida talle mugavas ja kodulähedases asukohas,” tõi Tamro Eesti apteegiteenuste arendusjuht Helen Laupa välja.

Võimalus on aga veelgi olulisem koroonaviiruse pandeemia tõttu, mistõttu on paljud perearstikeskused kohati väga hõivatud. Niisiis pakub kohalikus apteegis vaktsineerimine kõikidele huvilistele sobivat alternatiivi.

“Apteegis vaktsineerimine annab paindlikkuse ka ajalises plaanis, pakkudes võimalust vaktsineerida ka pärast perearstikeskuste sulgemist ning nädalavahetuseti,” lisas Laupa.

Statistika näitab langust

Tervise Arengu Instituudi uuringu andmed näitavad, et 62% Eesti puukidest kannavad edasi erinevaid haigusi, sealhulgas puukentsefaliiti. Seda enam on oluline lasta end vaktsineerida, kuna see vähendab oluliselt haigestumise riski.

Statistika andmetel on puukentsefaliiti haigestumine viimase kümne aasta jooksul Eestis järk-järgult vähenenud, kuid olnud viimastel aastatel siiski stabiilne: kui 2019. aastal registreeriti Terviseameti andmetel 83 haigestunut, siis möödunud aastal oli selleks arvuks 70.

Et huvi apteegis vaktsineerimise vastu on aastatega suurenenud, aitab iga läbiviidud vaktsineerimine haiguse levikut Eestis vähendada.

Kuidas vaktsineerida?

Vaktsineerimisele registreerida on lihtne: seda saab teha nii BENU teenuste veebilehel www.benutervisepunkt.ee, apteeki helistades või ka apteegis kohapeal. See, kui kiiresti vaktsineerima pääseb, oleneb piirkonniti vaktsineeritavate patsientide hulgast.

“Kuna kõikides vaktsineerimisteenust osutavates apteekides on planeeritud vaktsineerimist läbi viia mitmel korral nädalas, siis julgen prognoosida järjekorra pikkuseks maksimaalselt paar päeva kuni nädal,” ütles Helen Laupa.

Vaktsineerimist BENU apteekides ei teosta apteekrid, vaid spetsiaalse koolituse läbinud tervishoiutöötajad.

Kehtivad ohutusnõuded

Kui soovid end puukentsefaliidi vastu vaktsineerimisele registreerida, võta kindlasti arvesse, et kõikide teiste vaktsineerimiste vahele peab jääma minimaalselt 14 päeva.

Samuti tasub aega broneerides meeles pidada, et vaktsineeritav ei tohi põdeda ega olla COVID-19 lähikontaktne. Samuti ei teostata vaktsineerimist haigussümptomitega patsientidele.

Kõikidele vaktsineeritavatele on kohustuslik maski kandmine, käte desinfitseerimine ja tervisedeklaratsiooni täitmine. Samuti tuleb hoida distantsi teiste klientidega.

Kus vaktsineeritakse?

Vaktsineerimist viiakse tänavu läbi kuues erinevas piirkonnas ning kokku kaheksas BENU frantsiisiapteegis nii Tallinnas, Haapsalus, Raplas, Tartus, Võrus kui ka Narvas.

Vaktsineerimine leiab aset teatud päevadel ja kellaaegadel graafiku alusel, millega saab tutvuda leheküljel www.benutervisepunkt.ee. Samuti leiab sellelt leheküljelt lisainfot nii puukentsefaliidi kui ka vaktsineerimise kohta. 

Puukentsefaliidi vastu saab end vaktsineerida järgmistes Benu apteekides:

Tallinnas:
Koduapteek (Aia tn 7, Tallinn, tel: 648 4199)
Lasnamäe Tervisemaja Apteek (Linnamäe tee 3, Tallinn, tel: 609 1998)

Raplas:
Rapla Apteek (Hariduse 3, Rapla, tel: 485 5608)

Haapsalus:
Rannarootsi Apteek / Posti Apteegi haruapteek (Rannarootsi tee 1, Ridala vald, tel: 474 1136)     

Tartus:
Tartu Sõbra Apteek (Sõbra tn 58, Tartu, tel: 733 6655)
Zeppelini Apteek (Turu 14, Tartu, tel: 442 5499)

Võrus:
Võru Grossi Apteek (Niidu 8, Võru, tel: 787 7144)    

Narvas:
Narva Megamarketi Apteek (Rakvere mnt 71, Narva, tel: 354 1117)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.