“Ma pole kunagi kogenud nii palju erinevaid kultuure korraga”. Noor proviisoritudeng esindas Eestit mainekal rahvusvahelisel kongressil

Tartu Ülikooli Rohuteaduste Seltsi (TÜRS) liikmel Siim Lukas Simmol õnnestus augustis külastada rahvusvahelist proviisoritudengite kongressi ning teha tutvust nii erinevate üliõpilaste mõttemaailma kui ka nende kultuuriga.Foto: IPSF

Igale tudengile valmistab rõõmu see, kui tal õnnestub mõtteid jagada kaasteelistega, olgu nendeks kursusekaaslased või sama valdkonnaga hästi kursis olevad inimesed üle kogu maailma. Tartu Ülikooli Rohuteaduste Seltsi (TÜRS) liikmel Siim Lukas Simmol õnnestus augustis külastada rahvusvahelist proviisoritudengite kongressi ning teha tutvust nii erinevate proviisoritudengite mõttemaailma kui ka nende kultuuriga.

Kongress toimus Egiptuses

Tänavune IPSF (International Pharmaceutical Students’ Federation) World Congress leidis aset 13.–21. augustini Egiptuses, Hurghadas ning kokku osales 30 erinevat hääleõiguslikku riiki üle kogu maailma, nende hulgas ka Eesti, kes on IPSF liige olnud ühtekokku viis aastat.

Et rahvusvahelistelt üritustelt omandatakse laialdaselt uusi kogemusi ning tutvusi, soovis kongressil osaleda ka proviisoritudeng Siim Lukas. “Ma olen alati TÜRSi liikmena tahtnud olla aktiivne ning kuuluda mõnda ametisse – nii sai minust IPSF kontaktisik. Jutu käigus sain ühelt liikmelt teada, et TÜRSis pole COVID-19 pandeemia tõttu saadud välismaal käia ja mõnel tähtsal kohtumisel osaleda, kuna vahepeal toimusid need vaid Zoomi kaudu. Seega läksin ise ja leidsin, et see on võimalus näidata ka teistele TÜRSi liikmetele, et tore on ka teiste proviisoritudengitega suhelda,” rääkis ta.

Üritusel osales väga paljude riikide esindajaid, sealhulgas Eesti. Foto: IPSF

Kuna kohapeal tuli olla nädal ning tudengiorganisatsioonidel napib tihti rahalisi vahendeid välismaiste sõitude finantseerimiseks, pöörduti BENU poole, keda ei tulnud reisi toetamise osas kaua veenda. “Olen hästi tänulik, et BENU meile vastu tuli ning selle reisi meile võimaldas, seda enam, et TÜRS on Eestis ainus õppivaid proviisoreid ühendav selts. Kogu asjaajamine käis väga ruttu ning professionaalselt ja on väga tore, et tipptasemel kongressil osalemist toetas just apteek,” leidis Siim Lukas.

Ametliku osa juurde kuulus ka tutvumisõhtuid ja pidulik ball

ISPF kongressil osalemine on tudengi sõnul väga tähtis, sest nendel valitakse nii uued juhatuse liikmed kui ka teised tähtsad ametitäitjad. Nii oligi lõviosa üritusest keskendunud organisatsiooniga seotud asjaajamistele, mis puudutasid nii uute liikmete vastuvõtmist organisatsiooni, juhatuse valimist kui ka erinevate ettepanekute arutamist. “Leian, et see on päris tähtis, et saame üle maailma kokku ja suhtleme omavahel,” märkis Siim Lukas.

Kohapeal sai noormehele kiiresti selgeks, kui suured organisatsioonid on teiste riikide proviisoritudengitel. “Ehkki meil saab proviisoriks õppida vaid Tartu Ülikoolis, on teistes riikides üldjuhul mitu võimalust ja ülikooli, kes sellist haridust pakuvad. Seega pole välismaiste organisatsioonide liikmetel nii palju sõnaõigust, kuna nad esindavad palju suuremat tudengite hulka,” rääkis ta.

Tudengit võlus väga antud ürituse mastaap, mis oli maailmatasemel kongressile omane. “Arvan, et Eestis oleks väga palju õppida, seda just ürituste korraldamise ja läbiviimise osas, kuna see oli tõeliselt professionaalselt tehtud,” iseloomustas ta.

Üritus täis positiivseid inimesi

Kõige rohkem meeldis Siim Lukasele see, kuidas uued juhatuse kandidaadid end tutvustasid. Siiski kuulus programmi ka väga palju toredaid tutvumisüritusi: avapeona peetud maskeraad või pidulik ball viimasel päeval. “Ma arvan, et kõiki kohalviibinud proviisoritudengeid ühendab üks kindel omadus: see on uudishimu. Kõik suhtlesid vabalt ning väga kiirelt leiti ühised vestlusteemad, olenemata sellest, et tegelikult oldi üksteisega ju võõrad,” meenutas Siim Lukas.

Tudengit võlus väga antud ürituse mastaap, mis oli maailmatasemel kongressile omane. “Arvan, et Eestis oleks väga palju õppida, seda just ürituste korraldamise ja läbiviimise osas, kuna see oli tõeliselt professionaalselt tehtud,” iseloomustas ta. Foto: IPSF

Väga agarad olid üritusel osalejad oma kultuuri tutvustamises. “Need, kes tulid Aasiast, õpetasid enda tähtedes nimede kirjutamist. Araablased olid vägagi valmis oma kultuuri puudutavatele küsimustele vastama ja külalised Austraaliast õpetasid oma inglise keele eripärasid. Olles ise üritusel ainus eestlane, otsisin alati uusi gruppe, kellega suhelda ning alati võeti mind vastu naerulsui.”

Sarnasel üritusel osalemisele Siim Lukas tulevikus kätt ette ei pane, vaid vastupidi: head mälestused ja kogemused on selliste ettevõtmiste puhul lahutamatu osa.

“Meie kuulumine IPSF-i ei näita ainult seda, et Eestis on aktiivsed üliõpilased, vaid ka seda, et tulevastel proviisoritel on head suhted välismaaga. Eesti võib vahel tunduda väike nagu konnatiik, kus võimalused ujuvad kõikjal ringi, oluline on nendest õigel hetkel kinni haarata ehk minu näitel avastada kaugeid maid ja kultuure, olles samal ajal koos kõige positiivsemate inimestega, keda ma kunagi kohanud olen,” ütles ta lõpetuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.