“Midagi sellist Eestis ei näe.” Eesti proviisoritudengid nägid Lõuna-Koreas tõelist innovatsiooni

Tartu Ülikooli Rohuteaduste Selts esindas Eestit ülemaailmsel kongressil.Foto: erakogu

Tartu Ülikooli Rohuteaduste Seltsi liikmed sõitsid augustis Lõuna-Koreasse, et osaleda 69. International Pharmaceutical Students’ Federationi (IPSF) maailmakongressil. Nädal aega kestnud sündmusel said Eesti proviisoritudengid Lotta-Lee Suits, Kreete-Lisett Remmelgas, Christopher Tooding ja Karin Lombiots tutvuda nii kaastudengite kui ka kohaliku kultuuri ja meditsiinimaailma innovatsiooniga.

Uus tehnoloogia ja innovatsioon

Igal aastal toimuva ülemaailmse kongressi teema oli seekord “Apteekrite mõjuvõimu suurendamine tulevikuks: ülemaailmse tervishoiu ümberkujundamises navigeerimine” – nii leidsid aset erinevad rahvatervisega seotud üritused, sümpoosiumid ja töötoad, kus eeskätt sai tutvuda farmaatsiavaldkonna kõige uuemate edusammudega. Tudengite väljasõitu Lõuna-Koreasse toetas Tamro.

“Proviisorite elukutsed kujundavad näiteks uus tehnoloogia, informatsioon ning arenevad turud ja trendid, mis nõuavad farmaatsiatudengitelt ja apteekritelt uusi oskusi,” rääkis kongressil osalenud proviisoritudeng Lotta-Lee Suits.

Eestit esindas Tartu Ülikooli Rohuteaduste Selts. Foto: erakogu

Ka TÜRSi esindajatel oli võimalus olulistel teemadel kaasa mõelda ning jagada oma ideid teiste farmaatsiatudengitega tervest maailmast. “Üritusel osales üle 540 farmaatsiatudengi 54st riigist, mistõttu oli antud üritus väga silmiavardav, kuna iga päev oli nii palju õppida erinevate riikide farmaatsiasektorite kohta. See motiveeris osalejaid rohkem kaasa lööma meie mitmekülgses ja muutuvas tervishoiusüsteemis, omandades samal ajal uusi teadmisi,” jagas muljeid Kreete-Lisett Remmelgas, kes samuti kongressil osales.

Põnevaid töötubasid igale maitsele

Kuivõrd nädala jooksul toimus kongressil erinevaid töötubasid ja arutelusid, jäi tudengitele eredalt meelde sümpoosium, kus räägiti digitaalterapeutikumidest. “Digitaalterapeutikumid on patsientidele suunatud tõenduspõhised terapeutilised tarkvararakendused, mis aitavad haigusi ennetada, kontrolli all hoida või ravida. See oli väga põnev sümpoosium, kuna maailm areneb nii kiiresti ning rahvatervise edendamise nimel saab järjest rohkem erinevaid rakendusi ja tarkvarasid ära kasutada,” sõnas Lotta-Lee.

Nädal aega kestnud sündmusel osalesid Eesti proviisoritudengid Lotta-Lee Suits, Christopher Tooding, Karin Lombiots ja Kreete-Lisett Remmelgas. Foto: erakogu

Siiski mahtus erialaste diskussioonide vahele ka veidike meelelahutust ja lõbu: näiteks oli tudengitel võimalus osaleda ka Lõuna-Korea poplaulude koreograafia või enesebrändingu töötubades.

“Kõik töötoad õpetasid osalejatele midagi ning meie saime kindlasti rohkem teada farmaatsiasektori ning iseenda kohta,” rääkis Kreete-Lisett. Samuti osalesid tudengid diabeeditoas, kus tuli ära arvata erinevate toitainete glükeemilised indeksid, aga ka narkootikumide töötoas, kus sai lahendada teemakohaseid ristsõnu.

Haigla, mis näeb välja nagu kaubanduskeskus

Erakordse elamuse pakkus tudengitele teise riigi meditsiinimaastik – nimelt käidi ekskursioonil Severance Hospitalis. “See moodne haigla oli üles ehitatud põhimõttel, et see ei näeks välja nagu haigla, vaid kaubanduskeskus. Samuti oli seal koridoris ka päris park – sellist asja ei olegi varem näinud,” meenutasid tudengid.

Lõuna-Koreast on tudengitel alles unustumatud mälestused ning uuenduslikud ideed, mida Eesti farmaatsiamaastikul ellu viia. “Oleme väga tänulikud Tamrole, kes tegi selle ägeda reisi võimalikuks!”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.