Puhasta nahka hoolikalt: mitsellaarvee kasutamisel on palju eeliseid

Eelkõige on mitsellaarvesi suurepäraseks abimeheks just alanud sügis- ja talveperioodil, mil ilmastikuolud naha kaitsemehhanismi nõrgestavad.Foto: Shutterstock

Naha puhastamine on igapäevase hoolduse üks olulisemaid komponente. Et apteekidesse on koondunud lai valik erinevatele nahatüüpidele mõeldud tooteid, on mitsellaarvesi üks populaarsemaid, kuna sobib hästi nii tundlikule kui ka kuivale nahale. Kuid milles seisneb mitsellaarvee eelis tavalise kraani- või termaalvee ees?

Mitsellid eemaldavad nahalt mustuse ja rasu

Mitsellaartooted põhinevad, nagu nimigi ütleb, ainulaadsel mitsellaartehnoloogial, mille keskmesse kuuluvad mitsellid. Nimelt on mitselli puhul tegemist keerulise molekulaarse struktuuriga, mille kõige olulisemaks ülesandeks on tõmmata ligi rasvlahustuvaid aineid, mida nahalt eemaldada soovitakse – nendeks on sageli erinevad jumestustooted, õhusaaste kui ka näiteks rasu ja higi. Nii suudavad mitsellid eemaldada nahalt nii keskkonnast pärinevaid jääke kui ka naha loomulike funktsioonidega seotud mustust, ilma et see nahka kooriks või kahjustaks.

Just mitselli eripäras peitub ka põhjus, miks on mitsellaarvesi tavalisest kraani- või termaalveest tõhusam – kuivõrd kraanivesi sisaldab nahka ärritavat kaltsiumit ja kloori ning selle koostis võib vastavalt aastaajale või piirkonnale väga palju erineda, siis termaalveel puuduvad jällegi nahka puhastavad omadused. Seetõttu on mitsellaarvesi loodud spetsiaalselt naha õrnaks, kuid põhjalikuks puhastamiseks, mida võib kasutada nii hommikul kui ka õhtul.

Mitsellaarveed sisaldavad kahte peamist koostisosa: kui glütseroolestril on naha ehitusele väga sarnane toimeaine, siis kõrge puhtusastmega veel on ainulaadne ja nahale sobilik füsioloogiline pH-tase, mis pakub kõrgeimat keemilist ning mikrobioloogilist puhtust. See on ka põhjus, miks mitsellaarlahust ei pea pärast kasutamist nahalt maha loputama.

Bioderma mitsellaarvesi toetab naha loomulikke funktsioone

Kuid kuidas nahale kõige paremini sobivat mitsellaarvett valida? Inimeste seas palavalt armastatud Bioderma H2O mitsellaarvesi, mida müüakse maailmas üks pudel iga kolme sekundi tagant, sobib eriti hästi reaktiivse, punetava, kombineeritud või tundliku nahaga inimestele, kelle jaoks isegi vatitupsuga puhastamine võib põhjustada nahaärritust.

Bioderma mitsellaarvesi sobib ka kõige tundlikumale nahale. Allikas: BENU

Just seetõttu on Bioderma loonud mitsellaarvee vastavalt iga nahatüübi vajadustele, mis pakuvad täiuslikku tolerantsust ning optimaalset koostist, toetamaks naha loomulikke funktsioone. Mitsellaarveed on hüpoallergeensed ega sisalda alkoholi ja parabeene, mistõttu ei ärrita need nahka.

Eelkõige on mitsellaarvesi suurepäraseks abimeheks just alanud sügis- ja talveperioodil, mil ilmastikuolud naha kaitsemehhanismi nõrgestavad – et nahk vajab puhastamiseks õrna, kuid seejuures tõhusat igapäevarutiini, on mitsellaarvesi ainuõige valik neile, kes märkavad nahal ilmastikuoludest tingitud kahjustusi.

Mitsellaarvee rahustavad koostisosad aitavad vältida naha puhastamisest tekkivat nahaärritust ega ole seetõttu ohuks ka õrnale silmaümbrusele. Ühtlasi on Bioderma mitsellaartooted ideaalne alternatiiv meigieemaldaja ja tooniku kombinatsioonile – seetõttu võid kindel olla, et mitsellaartehnoloogia baasil valmistatud nahapuhastustoode teeb sinu nahale vajaliku pai ning hoolitseb selle eest just siis, kui seda kõige rohkem vajad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.