BENU Terviseblogi

Räägime avameelselt: miks ei tohi intiimpiirkonda tavalise seebi või dušigeeliga pesta?

Tegelikult on intiimpiirkond nagu iga teine oluline kehaosa ning vajab meie poolt vastavat hoolitsust ja kohtlemist.Foto: Shutterstock

Ehkki naise organism on piisavalt tark tupe looduslikult happelise keskkonna tagamiseks ja loomuliku kaitsevõime eest hoolitsemiseks, pole siiski harv juhus, kus see saab häiritud ning võivad tekkida ebameeldivad sümptomid. Miks ei ole tavapärased kehahooldustooted tupe eest hoolitsemiseks parim valik ning mida sobiva pesuvahendi valimisel arvestada?

Ükski naine pole ärrituse eest kaitstud

Tupe heaolu võivad mõjutada väga erinevad tegurid, olgu selleks liiga harv või sage pesemine, menstruatsioon, rasedus, valed hooldusvõtted, mittesobiv aluspesu või rõivad, mis ei lase intiimpiirkonnal hingata. See kõik toob sageli kaasa sügeluse, põletiku, tavapäratu eritise või ebamugavustunde, millest rääkimine tundub naiste jaoks tihti piinlik või kohatu.

Tegelikult on intiimpiirkond nagu iga teine oluline kehaosa ning vajab meie poolt vastavat hoolitsust ja kohtlemist. Siinkohal on väga oluline leida tasakaal, kuna liigne hoolitsemine, sealhulgas näiteks tupedeodorandi või lõhnastatud pesuvahendite kasutamine, võib juba tekkinud ebameeldiva olukorra ainult hullemaks teha.

Kehahooldustooteid tasuks tupe pesemisel vältida

Ehkki puhas vesi võib tunduda tupe pesemiseks parim valik, ei pruugi see sagedaste probleemide korral kaitsta naise intiimpiirkonna loomulikku tasakaalu. Ka probleemse näonaha puhul pole ju sageli abi vaid vee kasutamisest, seda enam, kui asi puudutab naha kaitsebarjääri taastamist, milleks veel pole piisavalt “jõudu”.

Kuid miks ei sobi tupe pesemiseks tavalised dušigeelid või seebid? Et sageli on tegemist aluseliste pesuvahenditega, mille pH on märksa kõrgem kui tupel endal, võivad erinevad keha pesemiseks loodud tooted teha tupe tervisele hoopis karuteene ning juba tekkinud probleemi veelgi võimendada. Veelgi enam: kuna sageli tahetakse tuppe pesta ka seespidiselt, rikub see intiimpiirkonna loomulikku tasakaalu palju rohkem kui vaid välispidise pesu korral.

Tupe mikrofloora tasakaalu hoidmiseks ja säilitamiseks läheb tarvis laktobaktereid, keda võiks teisisõnu kutsuda ka headeks bakteriteks, kuna just nemad toodavad tupes piimhapet ning kaitsevad seda erinevate võimalike infektsioonide ja nn halbade bakterite eest. Seega on tupe hea tervise vaatenurgast ülitähtis tagada laktobakteritele sobiv keskkond oma ülesande täitmiseks.

Lactacyd aitab intiimpiirkonna tervist parandada

Just sellisel eesmärgil sai loodud Lactacyd, mille tooted sisaldavad selliseid toimeaineid, mis toetavad tupe loomulikku kaitsevõimet ning aitavad seda taastada. Heaks näiteks on looduslik piimhape, mille efektiivsus ja ohutus on teaduslikult tõestatud. Samuti on toodetel intiimpiirkonnale vastavalt kohandatud pH, mis hoiab tupe loomulikku happesust ning sobib seetõttu hästi ka igapäevaseks kasutamiseks.

Lactacyd Pharma ehk apteegisarja tooted on loodud spetsiaalselt tupe mikrofloora loomuliku tasakaalu tugevdamiseks ning on intiimpiirkonnale täiesti ohutud. Kui tundlikule ja kergesti ärrituvale piirkonnale sobib suurepäraselt Lactacyd Pharma Sensitive, siis raseduse, menstruatsiooni või sportimise järel on parimaks valikuks antibakteriaalse toimega intiimpesuvahend.

Intiimpiirkonna mure on nagu iga teine terviseprobleem

Naistele, kel on probleeme kuivusega või tunnevad ebameeldivaid sümptomeid näiteks menopausi ajal, sobib seevastu kasutamiseks niisutav intiimpesuvahend, mis aitab taastada ja tugevdada õrna intiimpiirkonna loomulikku hüdrolipiidkihti.

Ühtlasi kuulub Lactacydi tootevalikusse Caring Glide ehk lubrikant, mis imiteerib tupe loomulikku niisutust ja vähendab kuivusest tingitud hõõrdumist seksuaalvahekorra ajal. Tegemist on lõhna- ja värvainetevaba hüpoallergeense tootega, mida võib muretult kasutada ka koos kondoomiga.

Ärrituse korral on parimaks abiliseks prebiootikumidega intiimpesuvahend, mis tugevdab tupe loomulikku mikrofloorat ning tagab mugava ja hea enesetunde. Kindlasti tasub pesemisel hoiduda tupe seespidisest puhastamisest, kuna meie organism toodab vajalikku vedelikku just häbemenahas ja tupe sisemuses ning liigne sekkumine võib isepuhastumist pärssida.

Mure delikaatses kehapiirkonnas ei ole kindlasti väiksem mõnest teisest terviseprobleemist. Seega tasub hoida intiimpiirkonna tervis korras ning võimalikke muresid ennetada. Lactacydi looduslikku piimhapet sisaldavaid tooteid võib muretult kasutada igapäevaselt, ilma et peaksid seepärast muretsema.

Sobivaima toote valimiseks võid piinlikustundeta pidada nõu ka BENU apteekritega, kes kuulavad ja oskavad kindlasti aidata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.