Räägime avameelselt: uriinipidamatus pole terviseprobleem, mille üle piinlikkust tunda

Uriinipidamatus pole põhjus aktiivsest eluviisist loobumiseks.Foto: Shutterstock

Uriinipidamatus on väga levinud tervisemure ning mõjutab miljoneid inimesi, kes selle ebamugavusega igapäevaselt silmitsi seisavad. Samuti mõjutab pidamatus ka neid, kes lähedast hooldavad. 

Paljude jaoks võib pidamatusega seonduv ja sellele lahenduse otsimine tunduda piinlik ja ebameeldiv. Sageli loobutakse seetõttu ka sõpradega suhtlemisest ning aktiivsest eluviisist, kuna hirm ja häbitunne takistavad täisväärtuslikku elu elamast. Õnneks on apteekides saadaval tõhusad ja usaldusväärsed lahendused, et tegus eluviis saaks jätkuda.

Uriinipidamatus puudutab paljusid inimesi

Just piinlikkustunne hoiab paljusid inimesi perearsti poole pöördumast. Murega omaette jäädes ei anta endale aru, et ühe probleemi eiramisel võivad esile tõusta järgmised – kui inimene eemaldub uriinipidamatuse tõttu oma igapäevasest elustiilist, võivad selle mõjul tekkida probleemid ka vaimse tervisega. Teame, et uriinipidamatust kogev inimene hoiab sageli kõrvale aktiivsest eluviisist, mis omakorda mõjutab ka tema füüsilist heaolu.

Pidamatus puudutab nii neid, kes kogevad seda ise, on tegusad ja töövõimelised inimesed, kui ka neid, kes hooldavad oma lähedast – seetõttu on asjaosalistele hästi teada fakt, et just kindlustunde, heaolu ja terve naha tagamine on kõikidel juhtudel üliolulised.

Uriinipidamatus pole siiski põhjus koduseinte vahel püsimiseks – tänapäeval on olemas hästitoimivad abi- ja hooldusvahendid, mis aitavad uriinipidamatusega lihtsal moel toime tulla ja senist elu endistviisi nautida. Apteekriga nõu pidades õnnestub valida välja neist sobivaim lahendus.

Nahasõbralikud imavad aluspüksid, mis meenutavad tavalist aluspesu

TENA Pants aluspesu on dermatoloogiliselt testitud ja heaks kiidetud Rahvusvahelise Nahatervise organisatsiooni – Skin Health Alliance spetsialistide poolt. Imavaid aluspükse kantakse nagu täiesti tavalist aluspesu, ilma et peaks  lekete pärast muretsema – seetõttu on see mugav ja lihtne lahendus kõigile, nii füüsiliselt aktiivsetele ja tegusatele inimestele kui vähest abi vajavatele hoolealustele.

Imava aluspesu materjal on elastne ja nahasõbralik, pehme ja laseb nahal hingata. Aluspükse on saadaval erineva imamisvõimega ja erinevates suurustes – sobiv suurus valitakse vastavalt puusaümbermõõdule.

Samuti on silmas peetud ka inimese värvieelistusi: lisaks valgele aluspesule (mis sobib nii meestele kui naistele), on olemas ka kreemjat ja musta tooni imav pesu naistele ning tumesinised ja terashallid imavad püksid meestele.

TENA Pants imavad püksid lukustavad lekke kiirelt imavasse sisusse ja tagavad kuiva nahapinna, et nahk püsiks tervena. Spetsiaalse imava sisu koostises on ebameeldiva lõhna teket takistav lõhnaneutraliseerija. Kuna imav aluspesu sarnaneb tavalisele aluspesule, jääb see riiete all märkamatuks – samuti aitab lai elastne pihaosa pükstel kindlalt paigal püsida.

Lihtne ja kindel kaitse hoolealusele

Imavad püksid on mugavaks ja lihtsaks lahenduseks ka hoolealustele– ehkki inimene võib iseseisvalt tualetti külastada, pakub imav aluspesu kindlustunnet ootamatuste korral. Samuti on valgete imavate aluspükste tagaküljel nn vedelikuindikaator, mis annab märku pükste täitumisest ja vajadusest neid vahetada.

Kuna TENA Pants püksid meenutavad tavalist aluspesu, sobivad need hästi ka dementsele hoolealusele, kes ei pruugi nõus olla mähkmetega, kuid soostub hoopiski aluspesule sarnanevate imavate pükste kandmisega. Seega on TENA Pants igati hea lahendus igas vanuses ja eluetapis inimestele, kellel võib esineda probleeme pidamatusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.