BENU Terviseblogi

Suveapteek: millised ohud varitsevad sinu jalgu suvel?

Jalad vajavad suvekuudel erilist hoolt ja tähelepanu.Shutterstock

Suvisel perioodil, kui käiakse tihti paljajalu ning lahtiste jalanõudega, tekib tihti mitmeid jalaprobleeme. Kuidas neid vältida ning millele jalgade hooldamisel tähelepanu pöörata, räägib Benu kosmeetikakonsultant Kreete Põlme.

Sagedasemad probleemid

Kreete Põlme sõnul muutub jalanahk suvel tihti kuivaks, mistõttu võib esineda nahapaksendeid ja isegi lõhesid. “Palavate ilmadega kimbutavad inimesi ka jalatursed,” lisas ta.

Sagedaseks probleemiks on jalgade higistamine ja haudumine. “Jalgade higistamisega võib kaasneda jalanõude hõõrdumine, mille tulemuseks on omakorda villid. Jalgade haudumus on põhjustatud kinniste jalanõude kandmisest, mille tulemusel võivad tekkida lõhed varvaste vahele,” märkis Põlme.

Samuti võib soe, niiske ja umbne keskkond soodustada seennakkuste saamist, seda eriti juhul, kui esinevad ka nahalõhed. 

Õige hooldus

Nagu kogu keha puhul, on kosmeetikakonsultandi sõnul oluline ka jalalabade regulaarne ja pidev niisutamine. Siinkohal aga tuleb arvestada paari olulist nüanssi.

“Enne jalgade kreemitamist on oluline jalad õrnatoimelise pesuvahendiga puhtaks pesta ning hoolikalt kuivatada, kaasa arvatud varbavahed,” ütles Põlme.

“Jalakreemi valimisel võib eelistada jahutava toimega tooteid, mis aitavad palava päeva järel leevendada turses ja väsinud jalgu,” soovitas kosmeetikakonsultant. “Intensiivsemaks niisutuseks ja hoolduseks sobivad uurea sisaldusega jalakreemid, mis aitavad efektiivselt leevendada kuivust ning pehmendada nahapaksendeid,” lisas ta.

Lõhenenud nahk

Lõhenenud naha puhul on oluline seda regulaarselt ja pidevalt kreemitada. “Kui paksendite ja kuivuse korral sobivad kasutamiseks uurea sisaldusega kreemid, siis nahalõhede korral tuleb valida teiste toimeainetega kreemid,” ütles Kreete Põlme.

Lisaks kreemitamisele võiks jalgu ka koorida ning aeg-ajalt pimsskiviga hõõruda, et eemaldada surnud naharakud ning ennetada paksendite teket.

Viimasel ajal on populaarseks osutunud koorivate sokkide kasutamine. “Koorivate sokkide kasutamisel tuleb tähele panna seda, et pärast kasutamist tuleb nahka päikesekaitsekreemiga kaitsta, sest sellised tooted muudavad naha päikese suhtes tundlikuks ning nahk võib kergemini põletuse saada,” rõhutas kosmeetikakonsultant.

Hügieen on oluline

Benu kosmeetikakonsultant soovitab jalgade higistamise ja haudumise vältimiseks kanda kuumade suveilmade ajal lahtiseid jalanõusid. “Kui aga on vaja kanda kinniseid jalanõusid, näiteks sportides, võiks kasutada jaladeodorante,” märkis ta. “Olemas on ka spetsiaalseid jalanõudele mõeldud deodorante, mis eemaldavad ebameeldiva lõhna,” lisas Põlme.

Lisaks jalgadele tuleb veenduda, et ka jalanõud oleksid pärast kandmist hoolikalt pestud ja korralikult kuivatatud. “Jalanõud võiks õhu kätte kuivama panna,” ütles kosmeetikakonsultant.

Vaata kõiki jalahooldustooteid siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.