BENU Terviseblogi

Tänasest saab veebiapteegist taas teisele inimesele retseptiravimeid tellida

Pelgalt isikukoodi esitamisest enam ei piisa.Shutterstock

Alates tänasest saab veebiapteekidest taas teisele inimesele retseptiravimeid osta, kuid pelgalt isikukoodi esitamisest selleks enam ei piisa. BENU veebiapteegi omanik Inge Mesek selgitas, kuidas retseptiravimeid teistele soetada ja miks see vajalik on.

Paraneb ravimite kättesaadavus 

“Teenus on ülimalt tähtis, et tagada parem ravimite kättesaadavus üle Eesti,” märkis Mesek. Ühtlasi on võimalus oluline seetõttu, et inimestel oleks koroonaviiruse leviku ajal võimalik tellida mugavalt ravimeid ka teistele isikutele, seda kodust lahkumata. Ravimi kättetoimetamine toimub seega kliendi poolt valitud sihtkohta ning pole enam vajadust külastada rahvarohkeid ostukeskusi. 

“Teenus on kasulik näiteks lapsevanematele, andes nüüdsest hooldusõiguse olemasolu korral võimaluse osta ravimit oma lapsele ka veebiapteegist,” selgitas Mesek. Eestkosteõiguse korral saab ravimit osta ka piiratud teovõimega isikutele. Kahel viimasel juhul kehtib ravimi väljaostmisel automaatne volitus selleks määratud isikul.

Vajalik digitaalne volitus

Retseptiravimit saab osta BENU veebiapteegist ka juhul, kui teine isik on allkirjastanud digiloos selle jaoks digitaalse volituse. “Näiteks annab see võimaluse osta ravimit oma vanematele, kel endal puudub võimalus apteeki minna,” tõi Mesek välja.

“BENU veebiapteegi jaoks oli kõige suurem töö IT-arenduse väljatöötamine,” tunnistas Mesek. Nüüd, kui vastav lahendus on olemas, veebiapteekri jaoks midagi raskemaks ei muutu. Apteekrile lisandub tööprogrammis andmeväli, kuhu apteeker sisestab lisaks retsepti väljaostjale ka isikukoodi, kellele ravimit osta soovitakse. Volituse olemasolu kontroll toimub seejärel juba automaatselt.

Kuidas volitust allkirjastada?

Volituse peab vormistama isik, kelle nimele vastav retsept on väljastatud. “Selle koostamiseks tuleb minna lehele digilugu.ee ning sisse logida, kasutades ID-kaarti, mobiil-ID-d või smart-ID-d,” selgitas Mesek.

Pärast portaali sisenemist tuleb valida vasakul küljel asuvast menüüst “Uue esindaja volitamine”. Seejärel avaneb uus lehekülg, kuhu saab klient sisestada selle isiku andmed (eesnimi, perekonnanimi, isikukood), kellele soovitakse retseptiravimi ostmiseks volitust määrata. Mesek lisas, et soovi korral saab volitust määrata ka mitmele isikule.

Detailse juhendi, kuidas volitust koostada, leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.