Tee detsembris head: apteegis on lihtsaim 5 lapsi aidata

Lastefondile annetuse tegemine on BENU apteekides tehtud võimalikult lihtsaks.Foto: Egert Kamenik

Jõulukuul pöörame rohkem tähelepanu nii oma kallimatele, lähedastele kui ka neile, kes meie abikätt vajavad, kuid keda me igapäevaelus märgata ei jõua. Et annetuste tegemine oleks lihtne, on BENU apteekides käimas kampaania “Lihtne 5 aidata”, millega kogutakse annetusi Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetuseks. 

Abi saavad need, kes seda väga vajavad

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on Eesti üks suuremaid ja vanemaid lastehaiglate juurde loodud heategevusfonde, mille abil on pea kahekümne ühe tegevusaasta jooksul kogutud annetusi üle 12 miljoni euro jagu.

Seeläbi on abi saanud enam kui 3000 last üle kogu Eesti. Lastefond toetab annetuse abil lapsi, kes vajavad ravi või hooldust, mida Eesti Haigekassa, Sotsiaalkindlustusamet ega kohalik omavalitsus (kas üldse mitte või mitte täiel määral) ei finantseeri. Seega leiavad Lastefondist abi just need lapsed, kes seda kõige enam vajavad.

Näiteks võimaldatakse raskelt haigetele lastele vajalikku ravi ja tugiteenuseid ning aidatakse kaasa lastel esinevate haigustega seotud sotsiaalsete probleemide lahendamisele. Väga oluliseks Lastefondi ülesandeks on ka teadvustada ja avalikustada lastele suunatud arstiabi korralduse ning tugiteenuste pakkumisega seotud probleeme ning suurendada rahva teadlikkust ja haritust, et lastel esinevate haiguste teket õnnestuks ära hoida, õigeaegselt avastada või ennetada. Seeläbi saab parandada ka ravitulemusi. 

Annetamine on lihtne

Lastefondile annetuse tegemine on BENU apteekides tehtud võimalikult lihtsaks: nimelt saab apteegist vajalike toodete sooritamisel lisada kassas oma ostule sobiva summa: kas 1, 2, 3, 4 või 5 eurot. Kui aga soov annetada on suurem, on oodatud ka suuremad toetusavaldused – ühele ostule saab soovi korral lisada ka mitu annetust. Annetusi saab lisada ainult täissummas.

Kõik annetused kogutakse kokku ja edastatakse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefonile 2023. aasta jaanuarikuus. Seega on BENU apteekides annetuse tegemiseks aega veel kuni selle aasta lõpuni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.