Vaevled allergiate käes? Eesti idufirma aitab selle vastu võidelda

kantav seade, mis suudab allergilisi reaktsioone leevendada ja ära hoida. Respiray Wear A+ kaitseb allergikut kõikide õhu teel levivate allergiate eest nagu tolmu-, loomakõõma-, õietolmu- ja hallitusallergia.Foto: Respiray

Allergikutel tuleb pidevalt rinda pista ebameeldivate sümptomitega nagu aevastamine, köhimine, ninakinnisus ja silmade vesisus – kui paljude jaoks tähendab kevadsuvine periood kõige keerulisemat aega aastas, siis teatud allergeenid kutsuvad esile reaktsioone terve aasta jooksul. Õnneks on järjest lisandumas tõhusaid võimalusi, kuidas allergiaid kontrolli all hoida – suurepärast eeskuju näitab Eesti idufirma Respiray.

Sündis isiklikust kogemusest

BENU apteeki on müügile jõudnud innovaatiline allergialeevendi Respiray Wear A+, mis sündis ettevõtte tegevjuhi enda kogemustest õhu teel levivate allergiate ning nende raviga. Erinevate inseneride, teadlaste ja disainerite koostöös kasvaski ideest välja innovaatiline kantav seade, mis suudab allergilisi reaktsioone leevendada ja ära hoida.

Respiray Wear A+ kaitseb allergikut kõikide õhu teel levivate allergiate eest nagu tolmu-, loomakõõma-, õietolmu- ja hallitusallergia. Nimelt tõmbab Respiray Wear A+ õhu seadmesse ning juhib selle läbi ülitõhusa HEPA-filtri, mis filtreerib õhust üle 99.9% ulatuses allergeene. Puhastatud õhk juhitakse seejärel kandja suu- ja ninapiirkonda ning sellest moodustub näo ette allergiavabast õhust kaitsepilv.

Eestlaste loodud uuele allergiavastasele seadmele on andnud sertifikaadi Euroopa allergiauuringute keskus ECARF. Saksamaal tehtud kliinilised katsed näitasid, et see on vähemalt sama efektiivne kui mitte efektiivsem ülejäänud turul olevatest allergiavastastest lahendustest. Sertifikaadi on andnud ka maailma juhtiv sertifitseerimisfirma SGS, mille laborkatsed mõõtsid seadme filtri efektiivsust erinevate allergeenidega. Lisaks pälvis seade sel aastal ka Eesti Allergialiidu tunnustuse.

Seadet on mugav kanda

Allergikutele põhjustavad allergiad mitmeid ebamugavusi ning vahetevahel pole sümptomite tõttu võimalik osaleda ka sotsiaalsetel sündmustel. Wear A+ tugev kaitse mitte ainult ei paranda enesetunnet vaid annab ka vabaduse külastada kohti, mis varem polnud võimalik – näiteks kodulooma allergia käes vaevleja saab minna külla kassiga tuttavale. Seade ei kata nägu, võimaldades kandjal vabalt süüa, juua, emotsioone väljendada ja teistega suhelda. Samuti saab valida kahe värvi – musta ja valge vahel.

Ühtlasi on seadet väga mugav kanda – see kaalub veidi alla 300 grammi, mis on samaväärne suurema nutitelefoni kaaluga. Seadme kasutamine on lihtne: tuleb lihtsalt asetada Wear A+ rihm ümber kaela ning lülitada seade nupust sisse.

Vahetatavaid HEPA filtreid saab kasutada kuni 200 tundi või kuni kolm kuud ning neid on taskukohane vahetada. Aku kestab ühe laadimisega kuni 8 tundi, saab vajaduse korral lihtsalt ja kiiresti laadida, kasutades seadmega kaasa tulevat USB-C laadimiskaablit. Respiray järgib rangeid kvaliteedistandardeid ja kõiki Euroopa tootmisregulatsioone.

Respiray Wear A+ on saadaval BENU veebiapteegis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.