Vanus on ainult number: endine ujumistreener vahetas eriala ja õppis hoopis farmatseudiks

Svetlana sõnul tekkis mõte vahetada ametit ning minna apteekriks õppima alles pärast laste saamist ja üles kasvatamist.Foto: Egert Kamenik

Uue eriala õppimist ja oma huvile truuks jäämist ei takista miski, kui tahe on piisavalt suur. Seda kinnitab ka Svetlana Sidorova, kes otsustas pärast laste suureks saamist asuda õppima hoopis farmatseudiks. Hiljuti lõpetas ta Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning kindlustas praktika eduka läbimisega endale soovitud töökoha, asudes värskelt tööle Õismäe BENU apteeki.

“Tundsin, et mul on veel palju energiat!”

Svetlana sõnul tekkis mõte vahetada ametit ning minna apteekriks õppima alles pärast laste saamist ja üles kasvatamist. “Tundsin, et mul on veel palju energiat, et seda inimestega jagada ja kellelegi kasulik olla,” räägib ta. Erialavalik on aga seda erilisem, kuna varem töötas naine hoopis teistsuguses ametis.

“Olin ujumisinstruktor ja -treener ning tööaeg oli peamiselt nädalavahetusel. Tahtsin aga rohkem aega veeta koos oma perega ning otsustasin, et õpin midagi muud. Niisiis valisin Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis kaks eriala ning kuigi tegevusterapeut oli minu esimene valik, on mul tagantjärgi väga hea meel, et sain sisse just farmatseudi erialale.”

Iga kliendi teenindamine on nagu eksam

Kuivõrd õppetöö jooksul tuleb läbida kaks praktikat, õnnestus Svetlanal teha mõlemad Õismäe BENU apteegis, mis asub tema kodule väga lähedal. “Praktika alguses on iga kliendi teenindamine nagu väike eksam. Praktika ajal sain päriselt aru sellest, mida koolis olime teoreetiliselt õppinud. Samuti valmistatakse selles apteegis ka ravimeid – nii ei pidanud ma seda praktikat kuskil mujal tegema. Seega sain kõik kogemused just Õismäe BENU apteegist,” kirjeldab naine.

Tänaseks on Svetlana õpingud läbi ning nüüd töötab ta Õismäe BENU apteegis.Foto: Egert Kamenik

Mõlema praktika juhendajaks oli kogemustega apteeker Triinu Ubina, kellega tekkis Svetlanal esimesest kohtumisest väga hea kontakt. “Tänu sellele, et ta on nii sõbralik, oli mul kohe selline tunne, et tean teda juba ammu. Triinu on hästi erudeeritud ja haritud ning jagas meelsasti oma teadmisi. Üldse meeldis mulle Triinu juures see, et ta oskab iga uut päeva alustada uuelt lehelt ja vaatab maailma laialt lahtiste silmadega,” on Svetlana juhendajale tänulik.

Kõige keerulisemaks valdkonnaks ja õppeaineks oli aastaid hiljem tagasi kooli läinud naise jaoks keemia – seda põhjusel, et põhikool sai lõpetatud ammu ning teadmised juba ununenud. Samas tunnistab ta, et keemia osutus seetõttu ootamatult põnevaks. Lemmikaineteks olid aga fütoteraapia ja farmakognoosia, mis on mõlemad seotud loodusega. “See oli omamoodi taastutvus loodusega,” lisab ta.

Svetlana lõpetas juunikuus farmatseudi eriala Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ja meenutab päeva tänaseni heldimusega.Foto: erakogu

Kooli lõpetamise päeva meenutab Svetlana tänaseni heldimusega. “Olin lõpetamise päeval nii õnnelik ja uhke, et sellega hakkama sain!” Ehkki praktika ja koolitee on tänaseks läbi, jätkab Svetlana tööd oma juhendaja käe all ehk Õismäe BENU apteegis. “Mulle meeldib siinne kollektiiv ning otsekohene ja osavõtlik juhataja. Samuti meeldib mulle BENU noor ja progressiivne juhtkond ning erinevad üritused, mida apteekritele korraldatakse,” on naine õnnelik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.