Eucerini blogi

Hästihoitud ilusaladus: kas hüaluroonhape on ikka nii tõhus, kui räägitakse?

Mis imeloom on hüaluroonhape ja miks seda vaja läheb?Foto: Shutterstock

Hüaluroonhape on eranditult üks kõige populaarsemaid koostisosi nahahoolduses, mida leidub nii niisutavates päeva- ja öökreemides kui ka erinevates seerumites, aga ka toidulisandites, ilusüstides kui ka silmatilkades. Kuid millega õigupoolest tegu on ning mis teeb hüaluroonhappe nii eriliseks?

Hüaluroonhape säilitab niiskustasakaalu

Paljudele tuleb sageli üllatusena, et hüaluroonhape on aine, mida toodab inimese organism ja mida leidub hulganisti meie silmades, luudes ja liigestes. Et aga hüaluroonhappe peamiseks ülesandeks on säilitada ja hoida vajalikku niiskustasakaalu, peidab kõige suurem hulk hüaluroonhapet end meie nahas – just see kehaomane aine suudab siduda vett 1000–10 000 korda oma kaalust rohkem. See tähendab, et vaid üks gramm hüaluroonhapet seob 1–10 liitrit vett. Hämmastav, kas pole?

Ent kui organism saab hüaluroonhappe tootmisega ise hakkama, võib tekkida küsimus, miks leidub seda ainet rohkelt erinevates nahahooldustoodetes, silmatilkades või toidulisandites. Põhjus on lihtne: nimelt hakkab hüaluroonhappe kogus organismis vähenema juba inimese 20ndates eluaastates ning seetõttu võib olla vajalik seda juurde tarvitada.

Et naha vananemist soodustavad omakorda päikesekiirgus, suitsetamine, alkohol, ebatervislik toitumine ja erinevad keskkonnategurid, saab naha enneaegne vananemine seeläbi hoo sisse juba siis, kui seda veel oodata ei oska. Et juba täiskiirusel sõitvat rongi on oluliselt keerulisem peatada, kehtib seesama põhimõte ka nahahoolduse puhul, kus probleemi ennetamine on tagajärgedega tegelemisest märksa tõhusam.

Muutusest naha koostises annavad märku pisikesed, esialgu silmale halvasti nähtavad kortsud, mis aastate möödudes sügavamaks muutuvad. Kuna naha vananemine on otseselt seotud niiskussisalduse vähenemisega, on just hüaluroonhape see aine, millest nahas sageli vajaka jääb. Seetõttu otsitakse esteetilisele murele lahendust ka ilusüstidest, mis, muide, sisaldavad tihtipeale samuti hüaluroonhapet.

Hüaluroonhapet leidub kahe erineva molekulmassiga

Teravam pilk on tõenäoliselt märganud, et hüaluroonhapet sisaldavate nahahooldustoodete puhul rõhutatakse järjest enam seda, millise molekulmassiga hüaluroonhapet mõni konkreetne toode sisaldab. Nimelt leidub hüaluroonhapet suure ja väikese molekulmassiga, millest mõlemal on oma eriline ülesanne.

Kui suure molekulmassiga ehk pika ahelaga hüaluroonhape niisutab paremini just nahapinna epidermise pealiskihti, kust saavad alguse peened kurrud ja kortsud, siis väikese molekulmassiga ehk lühikese ahelaga hüaluroonhappe osakesed on eelmisest 40 korda väiksemad. See fakt võimaldab neil jõuda epidermise sügavamatesse kihtidesse, kus toimub hüaluroonhappe tootmine. Väikese molekulmassiga hüaluroonhape taastab niiskussisalduse just nendes nahakihtides, kust saavad alguse sügavad kortsud.

Eucerin Hyaluron-Filler tootesari on saanud inspiratsiooni just hüaluroonhappe kohta tehtud teaduslikest uuringutest, mis kinnitavad selle positiivset mõju naha vananemise ennetamisele ja aeglustamisele. Tänu uuenduslikule koostisele, mis sisaldab nii suure kui ka väikse molekulmassiga hüaluroonhapet ning glütsiinsaponiini, annavad selle sarja tooted häid tulemusi, täites silmnähtavalt ka kõige sügavamaid kortse ja andes nahale noorusliku välimuse.

Hyaluron-Filler sarja toodete hulka kuuluvad erinevatele nahatüüpidele mõeldud päevakreemid, mis kaitsevad nahka ka päikesekahjustusest tingitud enneaegse vananemise eest: kui 30 SPF kaitsefaktoriga päevakreem on mõeldud kõigile nahatüüpidele, siis sobiva toote leiab nii normaalsele ja segatüüpi nahale kui ka kuivale nahale.

Et esimesed peened kurrud ja kortsukesed ilmuvad sageli silmade ümber, hoolitseb sealse piirkonna niiskustasakaalu eestvananemisvastane silmaümbruskreem ja sobib nii hommikuse kui õhtuse ilurutiini juurde. Terve ja noorusliku välimuse annab nahale booster ehk tõhus geelseerum, mis täiendab vaid hetkega naha veevarusid ja parandab selle niiskussisaldust kuni 24 tunniks. 

Et hommikune ja õhtune näohooldus võiksid üksteisest pisut erineda, on päeva lõpus soovitav pöörata tähelepanu toodetele, mis aitaksid nahal öötundidel taastuda. Selleks sobib hästi öine koorija & seerum, mis koorib ning silub nahatekstuuri, ergutab rakkude uuenemist ja täidab isegi sügavaimad kortsud. Selle peale kandmiseks sobib esimeste vananemisilmingutega võitlev öökreem, mis toetab samuti naha uuenemist ning annab nahale noorusliku välimuse.

Terve ja noorusliku naha ilu saladus seisneb niisiis tõhusas ja terviklikus nahahoolduses. Just hüaluroonhape aitab selle eesmärgi täitmisele kaasa ning ennetab naha enneaegsete vananemisilmingute teket. Seetõttu sobib Hyaluron-Filler tootesari kõigile, kes oma nahast lugu peavad ning selle tervislikku välimust säilitada soovivad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.