Eucerini blogi

Juuksed on muutunud kuivaks ja hapraks? Kuidas need taas ellu äratada?

Suve lõpuks võivad juuksed olla muutunud hapraks ja kuivaks.Shutterstock

Suvepäevadel kiirgav päike on ühest küljest väga vajalik – see annab D-vitamiini, et tunneksime end rõõmsa ja energilisena. Teisalt võib liigne päikesekiirgus mõjuda kahjulikult tervisele ning kahjustada muuhulgas ka juukseid. 

Juuksur Elisabeth Grete Talivee rääkis, kuidas enda juuste eest suvisel ajal hoolitseda ning mida teha, kui juuksed on muutunud kuivaks ja hapraks. 

Päikesekiirgus kahjustab juukseid

Soojade ilmade puhul mõjutab juukseid kõige enam tavapärasest tugevam päikesekiirgus. Otsene UVB ja UVA kiirgus kahjustab juustes üht olulisemat proteiini nimega keratiin. “Keratiin ongi see, mis annab juustele särava elujõu ja tugevuse,” selgitas Talivee. Kui see aga kahjustada saab, muutuvad juuksed hapraks, kuivaks ja võivad näida ka tuhmid.

Päikesekiirgus mõjutab kõige rohkem just blondeeritud või heledaks värvitud juustega inimesi või neid, kelle juuksed on loomulikult õhukesemad ja peenema karvaga.

Juuste kaitsmiseks võiks kasutada enne päikese kätte minemist näiteks UV-kaitsega spreisid ja soovituslik on panna pähe ka hingav peakate. Mittehingav peakate võib palava ilmaga mõjuda halvasti peanahale.

Kasuta niisutavaid tooteid

Suvisel ajal tuleks juukseid tavalisest rohkem niisutada – kasutada pesemiseks niisutavaid palsameid ja šampoone. Lisaks võiks teha juustele maske ja kasutada pähejäetavaid spreisi ja seerumeid.

“Soovitan juuksuri juures teha ka värskendava otstelõikuse kas siis tava- või kuumkääriga ja kindlasti ka juuksehooldust, mille on juuksur välja valinud vastavalt sinu juuksetüübile ja olukorrale,” märkis Talivee. 

Juukseid tuleb hooldada pidevalt

Talivee tõi välja, et lisaks šampoonile, palsamile ja maskile võiks igapäevaselt kasutada ka muid hooldustooteid, et juuksed püsiks terved ja tugevad aastaringselt. Selleks sobivad erinevad toitvad spreid, seerumid või õlid. 

Eucerin DermoCapillaire elustav peanahahooldus ja šampoon aitavad juuste hõrenemise vastu, aitab tugevdada juuksejuuri, andes neile uut elujõudu. Need tooted sisaldavad karnitiini ja kreatiini – kahte (ka inimorganismis leiduvat) ainet, mis aitavad tugevdada juuksejuuri, andes neile uut elujõudu.

“Kuna ilu algab eelkõige seestpoolt, tuleb vaadata üle ka oma toidulaud ja vajadusel võtta juurde ka näiteks juukseid toetavaid vitamiine,” andis Talivee nõu.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.