Novo Nordiski blogi

Algas heategevuslik liikumiskuu diabeediga inimeste toetuseks

Näitleja Priit Pius kutsub üles liikuma diabeediga inimeste toetuseks.Diabeedipäev

14. novembril tähistatakse Maailma Diabeedipäeva. Eestis põeb täna diabeeti ligikaudu 100 000 inimest, kelle hulgas on nii noori kui vanu, nii mehi kui naisi. 

Liikudes teeme head!

Liikudes teeme me head eelkõige iseendale! Aga saame ka aidata diabeeti põdevaid Eesti inimesi. Novo Nordisk korraldab koostöös Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühinguga, Eesti Diabeediliidu, Tartu Suusaklubi ja Eesti Suusaliiduga Maailma Diabeedipäeva tähistamiseks teist aastat järjest heategevusliku liikumiskuu, mis kestab 14. oktoobrist kuni 14. novembrini.

Liikumiskuu raames on kõigil soovijatel võimalik osaleda 5 km jooksul/kõnnil. Sel aastal läheb osalustasu annetusena diabeeti põdevate inimeste liikumisharjumusi ja sportimist toetava õppematerjali loomiseks. Miks? Sest diabeeti põdeja peab liikumisel arvestama mitmesuguste ohuteguritega, kuid sellesisulist materjali eesti keeles seni välja antud ei ole. 

Kuidas osaleda

Virtuaalseks osalemiseks võib igaüks kõndida või joosta oma kodukohas ning laadida läbitud kilomeetrid üles diabeedipaev.ee kodulehele.

14. novembril kell 12.00–15.00 saab libiseva stardiga kõndida või joosta Tartus Tähtvere Spordipargis kohapeal. 

Loodame väga, et sellel aastal koguneb osavõtjate ühise pingutusena vähemalt 6795 läbitud kilomeetrit — just nii kaugel asuvad üksteisest Tartu ja insuliini sünnilinn Toronto Kanadas.

Täpsem info ja registreermine lehel www.diabeedipaev.ee

#BlueBalloonChallenge

Selle aasta liikumiskuu on ühendatud rahvusvahelise kampaaniaga BlueBalloonChallenge, mille eesmärk on tõsta teadlikkust diabeedist ning aidata selgitada haiguse olemust. Diabeet võib olla kui inimese nähtamatu kaaslane. See on nagu õhupalli õhus hoidmine kõigi oma igapäevaste tegevuste juures. See on keerulisem, kui paistab!

Vaata videost, kuidas näitleja Priit Pius õhupalli õhus hoidmisega toime tuleb:

Meil kõigil on võimalik ka siin anda oma panus ja üheskoos midagi muuta. Tule ja löö kaasa #BlueBalloonChallenge väljakutses:

  1. Postita sotsiaalmeedias endast video, kus oma lemmiktegevust tehes õhupalli katkematult õhus hoiad
  2. Täägi kaks sõpra, kes sama väljakutse üle võtavad
  3. Kasuta tääge #Sinine6hupall, #EluDiabeediga#BlueBalloonChallenge

Maailma Diabeedipäev sai alguse 1991. aastal Rahvusvahelise Diabeediföderatsiooni (IDF) ja Maailma Terviseorganisatsiooni vastusena diabeedi murettekitavale ülemaailmsele tõusutrendile. Prognoositakse, et 2045. aastaks on diabeet juba igal üheksandal elanikul. Diabeedipäeva logo on sinine diabeedirõngas, mis sümboliseerib kogu maailma ühtset võitlust diabeedi vastu.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.