Arvamusfestivali “Märka tervist” alal räägitakse rasvumusest ning arutletakse, kuidas ühiskonnana sellega toime tulla

Tervis on miski, mida on lihtne võtta iseenesest mõistetavalt. Küll oleks hea, kui oskaksime tervist märgata ja hoida enne, kui oleme osa sellest ära kaotanud. Foto: Shutterstock

Juba kümnendat korda saab Paide Vallimäest paik, kuhu tullakse 12. ja 13. augustil kokku, et Arvamusfestivali raames rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel, leida uusi ideid ja mõttekaaslasi, avastada seni varju jäänud vaatenurki ja seisukohti ning loodetavasti luua pinnas, et lahendada mõni ühiskonda sügavalt puudutav mure.

10. sünnipäeva-aastal on Novo Nordisk esitanud festivalile oma aruteluteemaks “Rasvumine – 21. sajandi tervishoiusüsteemi prioriteet?”. Rasvumuse teemal kaasa mõtlemiseks ja rääkimiseks tuleb tulla 13. augustil kl 16.00 “Märka Tervist” alale. Ala on kaardil tähistatud numbriga 7.

Kogu Arvamusfestivali ala kaart on leitav veebilehelt https://arvamusfestival.ee/kaart/

Rasvumuse teemal arutlevad perearst Marko Ölluk, 2021. aastal maovähendusoperatsiooni läbi teinud patsient Elina Martinson, Eesti Tööandjate Keskliidu Tervise töögrupi juht Kadri Mägi-Lehtsi, psühholoog ning Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi eksperimentaalpsühholoogia teadur ja Montréali neuroloogilise instituudi külalisprofessor Uku Vainik ning Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Heidi Alasepp. Arutelu modereerib terviseajakirjanik Aleksander Laane.

“Märka tervist” alal arutletakse lisaks rasvumusele veel naiste ja meeste tervise teemadel, ravimikasutuse ning tervislikel põhjustel teisiti toituva lapse toitlustamise teemadel. 

Festivali kavaga saab tutvuda Arvamusfestivali veebilehel https://arvamusfestival.ee/kava/#/ kasutades otsinguaknaid.

Lase mõõta enda kehakoostist

Terve laupäevase päeva vältel on “Märka tervist” alal võimalik Novo Nordiski kolleegide abiga lasta tasuta mõõta enda kehakoostist InBody analüsaatoriga.

Kehakoostis on üks meetod, mida tervishoius kasutatakse järjest enam lisaks kehamassiindeksile (KMI) ja vööümbermõõdule rasvumuse diagnoosimiseks, kuna analüüsi tulemustest on nähtav inimese rasvaprotsent ja mass, lihasprotsent ja mass ja ka palju muid olulisi tervisenäitajaid.

Masin kohaldab tulemused vanuse ja soo järgi, kogu protsess võtab aega umbes 45 sekundit ning ei põhjusta mingeid ebameeldivusi. 

Tervis on miski, mida on lihtne võtta iseenesest mõistetavalt. Küll oleks hea, kui oskaksime tervist märgata ja hoida enne, kui oleme osa sellest ära kaotanud. 

Tulge mõelge ja arutlege meiega kaasa!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.