Novo Nordiski blogi

Diabeedi abivahendid muutuvad aina nutikamaks: tuntud süstevahend sai uhke uuenduse

Novo Nordisk on turule toonud uue NovoPen Echo® Plus süstevahendi, mis aitab diabeetikul oma haigusega veel paremaks sõbraks saada.Allikas: Novo Nordisk

Aina enam igapäevases kasutuses olevaid meditsiiniseadmeid liigub kasutajamugavuse parandamise suunas. Ka diabeetiku abivahendid pole erand: Novo Nordisk on turule toonud uue NovoPen Echo® Plus süstevahendi, mis aitab diabeetikul oma haigusega veel paremaks sõbraks saada.

Uus versioon ühildub nutiseadmetega

Kui NovoPen Echo® on varasemalt tuttav paljudele diabeetikutele, siis NovoPen Echo® Plus on viimase versiooni edasiarendus. Novo Nordiski ravimite registreerimise, kvaliteedi ja ravimiohutuse juhi Maris Aasa sõnul eristab uut seadet just süstevahendi ühildumine erinevate nutiseadmetega.

Lisaks on süstevahendil annuse mälu, mis aitab meeles pidada viimati manustatud ühikute hulka ja süstimisest möödunud aega maksimaalselt kuni 99 tundi, 59 minutit ja 59 sekundit. 

“Süstevahendi annuse mälu salvestab patsiendi viimase kolme kuu süstimiste ajaloo, mille saab laadida oma nutiseadmesse läbi rakenduse mySugr. Rakenduse saab tasuta alla laadida AppStore või Google Play poest,” rääkis ta.

Süstevahendit NovoPen Echo® Plus võib kasutada ainult ühilduvate toodetega, mis võimaldavad süstevahendil töötada täpselt ja ohutult – süstevahendis kasutatakse Novo Nordiski insuliine 3 ml Penfill® kolbampullis ja ühekordselt kasutatavaid nõelu (tarnitakse eraldi). Kasutaja saab valida süstevahendil annuse pooleühikulise täpsusega vahemikus 0,5…30 ühikut.

Saab langetada paremaid raviotsuseid

Kui ühendada nutiseadmega nii süstimiseks kasutatav kui ka veresuhkru mõõtmiseks kasutatav meditsiiniseade, võimaldab see Maris Aasa sõnul jälgida süsteajalugu ja veresuhkrute dünaamikat nii patsiendil endal, tema hooldajatel/eestkostjatel kui ka arstil. Tänu sellele informatsioonile saab langetada ka vajalikke raviotsuseid.

“See võib olla eriti vajalik laste ja vanurite korral, kes ise ei pruugi oma raviplaanist täpselt kinni pidada. Samuti võib nutiseadmega ühilduv meditsiiniseade parandada ravisoostumust tehnikahuviliste noorte hulgas,” märkis ta.

Kuulub haigekassa poolt hüvitatavate meditsiiniseadmete hulka

NovoPen Echo® Plus on 90% ulatuses kompenseeritud Haigekassa poolt insuliinsõltuva suhkurtõvega (diagnoosikood E10) kindlustatud isikule, kes kasutab raviks kolbampullis lühitoimelist insuliini.

Meditsiiniseadme retsepti alusel on võimalik soodushinnaga soetada üks NovoPen Echo® Plus süstevahend kolme aasta jooksul. Süstevahendile kehtib 3-aastane garantii, mille jooksul asendatakse vigane süstevahend ostukviitungi alusel.

“Kui süstevahendi tööiga on lõppenud, kustub selle ekraan. Sellise süstevahendiga saab endiselt insuliini süstida, kuid annuse mälu funktsioon enam ei tööta,” rääkis Aas. “Kui soovite endiselt kasutada ka annuse mälu funktsiooni, tuleb soetada uus süstevahend.”

Tutvu NovoPen Echo® Plus täispika kasutusjuhendiga siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.