Novo Nordiski blogi

Heategijad jooksevad ülemaailmsel diabeedipäeval Eestist Taani

Diabeedipäeva sümboliks kujunenud sinist rõngast võib sel sügisel ette kujutada näiteks viiekilomeetrilise jooksuringina, mis on sörkides või jalutades kõigile jõukohane. Selline distants annab hea enesetunde ja pakub piisaval määral tervise hoidmiseks vajalikku liikumiskoormust, mida soovitavad kõigile ka arstid. Eriti aga neile, keda ohustab ülekaal ja 2. tüüpi diabeet.

Just sellest on Novo Nordiski Eesti filiaali juhi Koit Arro sõnul inspireeritud diabeedipäeva heategevusjooksu idee.

Ühise pingutusena 1998 kilomeetrit

Igaühe isiklikuks eesmärgiks on küll läbida vähemalt viis kilomeetrit, aga ühine eesmärk on märksa suurem. Nimelt tuleb jõuda välja Taanis Kopenhaageni lähedal asuvasse Kalundborgi, kus asub Novo Nordiski peakontor ning kuhu on 1998 kilomeetrit. Kui heategevusjooksule tuleb osalejaid vähemalt 400 ning igaüks neist silkab viis kilomeetrit, jõuame kindlasti kohale.

Joosta võib juba täna, homme või ülehomme endale sobivas kohas ja ajal. Seejärel tuleb minna kodulehele www.diabeedipaev.ee ning seal läbitud vahemaa ausalt kirja panna ja osalemistasu ära maksta. Osalemistasu läheb annetuseks ning niisugust omaette jooksmist nimetatakse virtuaalseks osalemiseks. Kes tahavad aga joosta diabeedipäeval ehk 14. novembril, need on oodatud end samuti samal kodulehel kirja panema.

Diabeedipäeva kodulehel on näha väga positiivset tulemust: virtuaalseid osalejaid on olnud palju ning neljapäevase seisuga on 1658 kilomeetrit juba täis.

Aitame 1. tüüpi diabeediga Eesti lapsi

2000 jooksukilomeetrit on tähtis täis saada seetõttu, et siis annetab Novo Nordisk omalt poolt 2000 eurot Eesti laste ja noorte diabeedi ühingule esimest tüüpi diabeeti põdevate laste suvise laagri ning koolitusprogrammi toetuseks.

Koit Arro rääkis, et algul oli neil kavas korraldada jooks Tallinnas, aga selle organiseerijaks ei leitud teist nii head partnerit nagu Tartu suusaklubi. Suusaklubi liige Tiia Teppan kinnitas, et neil korraldamise kogemusi tõesti jagub ning ka tema ise on sel päeval vabatahtlikuna väljas. Ka Koit Arro kodu on Tartus ning temagi lubas olla 14. novembril Tähtvere spordipargis jooksmas, kolm tütart ja naine kaasas.

Iga osaleja saab tänutäheks käsitsi punutud diabeedipäeva käepaela, mee ja vee ning spordipargis on võimalik sel päeval mõõta veresuhkrusisaldust.

Diabeedipäeva logo on sinine diabeedirõngas, mis sümboliseerib kogu maailma ühtset võitlust diabeedi vastu.

Diabeedipäeva heategevusjooks

  • 14. novembril kell 12 Tähtvere spordipargis
  • Distants 5 kilomeetrit
  • Registreerimine: www.diabeedipaev.ee

Allikas: Tartu Postimees

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.