Novo Nordiski blogi

Maailma diabeedipäev: osale heategevuslikul jooksul ja anna oma panus diabeedi ennetamiseks ja diabeediga laste toetuseks!

Hetkel põeb maailmas diabeeti iga 11. inimene ja prognoositakse, et 2045. aastaks on see haigus juba igal üheksandal elanikul. Diabeet on tervishoiusüsteemidele järjest suuremaks koormaks. Kui kroonilist haigust põdevad inimesed ei saa korralikku ravi, võivad neil tekkida eluohtlikud tüsistused, näiteks neerupuudulikkus, alajäsemete amputeerimine ja nägemiskadu. 

2. tüüpi diabeedi leviku põhjusteks on peamiselt süvenev linnastumine, sotsiaal-majanduslik ebavõrdsus, istuv eluviis, ühekülgne toitumine ja ülekaal. Novo Nordiski üheks eesmärgiks on anda oma panus diabeedi leviku pidurdamisse ja kindlasti on ennetusel selles keskne osa.

1. tüüpi diabeeti ei ole võimalik ennetada ning enamasti haigestuvad sellesse lapsed ja noored täiskasvanud. Diabeeti põdevate laste arv kasvab Eestis igal aastal. Praegu elab Eestis 1. tüüpi diabeedi diagnoosiga 670 last ja noort.

14. novembril tähistatakse Maailma Diabeedipäeva. Ühe sammuna ennetustöös ja diabeeti põdevate laste toetamiseks aitab Novo Nordisk maailma diabeedipäeva raames korraldada Eestis heategevuslikku jooksu, mis toimub 14. novembril Tartus. Sellele eelneval nädalal on võimalik osaleda virtuaalsel jooksul. Ürituse osalustasud annetatakse täies mahus Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule nende töö toetuseks. Loodame väga, et jooksust osavõtjate ühise pingutusena koguneb vähemalt 1998 läbitud kilomeetrit — kuna just nii kaugel asub meist Novo Nordiski Kalundborgi tootmisüksus, kus valmib pool kogu maailma insuliinist, ning me tahame sellise summa omalt poolt veel lisaks annetada. 

Loe lisaks ja registreeri www.diabeedipaev.ee.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.