November on diabeedikuu: heategevuslikul liikumisüritusel saab osaleda nii Tartus kui ka virtuaalselt

November on nimetatud rahvusvaheliselt diabeedikuuks ning 14. novembril tähistatakse kõikjal üle maailma maailma diabeedipäeva.Foto: kuvatõmmis

Diabeet mõjutab 1 inimest 10st kogu maailmas. Eestis on diabeediga elavaid inimesi ligikaudu 100 000, Maailma Diabeediliidu andmetel puudutab see haigus kogu maailmas ligikaudu 537 miljonit täiskasvanut.

Selle haiguse olemuse mõistmine on esimene samm ennetamiseks ja ohjamiseks. November on nimetatud rahvusvaheliselt diabeedikuuks ning 14. novembril tähistatakse kõikjal üle maailma maailma diabeedipäeva. Juba kolmandat aastat järjest on võimalus ka Eestis sellest osa saada, seda heategevusliku liikumiskuu raames.

Kuidas toetada diabeediga elavaid inimesi ja tõsta diabeediteadlikkust Eestis?

19. oktoobrist 19. novembrini on võimalus liikuda omale sobival ajal ja kohas. Liigutud kilomeetrid saab üles laadida ja endale jõukohase annetuse teha veebilehel www.diabeedipaev.ee.

19. novembril ootame kõiki Tartusse Tähtvere Spordiparki, kus saab kohapeal ühiselt läbida 5 km ringi. Start on avatud kell 12–13. Tartusse kohapeale tulles on võimalik tasuta mõõta oma veresuhkrut ja analüüsida kehakoostist.

Heategevusliku diabeedipäeva liikumisürituse annetus läheb diabeeti põdevate inimeste toitumissoovitustega materjalide loomiseks. Sellise annetuse eesmärgi oleme valinud, sest enam kui 95% ajast hoolitsevad diabeediga elavad inimesed enda eest ise. Nad peavad mõistma oma haigust ja täiendama oma teadmisi, et haigusega paremini toime tulla.  

Liikumiskuu korraldajad Eestis on Diabeedikool, Eesti Diabeediliit ning Tartu Suusaklubi. Liikumiskuu toetajad on Novo Nordisk, Linus Medical, AstraZeneca, Dexcom, Ascensia Diabates Care. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.