Novo Nordiski blogi

Toetame kõik koos diabeediga inimesi: tule ja osale heategevuslikul liikumiskuul!

Näitleja Priit Pius kutsub üles liikuma diabeediga inimeste toetuseks.Diabeedipäev

Praegu on käimas heategevuslik liikumiskuu, mis on ellu kutsutud diabeediga inimeste toetuseks ning 14. novembril toimuva Maailma Diabeedipäeva tähistamiseks. Liikumiskuu korraldajaks on Novo Nordisk koostöös Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühinguga (Diabeedikool), Eesti Diabeediliidu, Tartu Suusaklubi ja Eesti Suusaliiduga.

Teist aastat järjest toimuv liikumiskuu kestab 14. oktoobrist kuni 14. novembrini ning selle raames on kõigil soovijatel võimalik osaleda 5 km jooksul/kõnnil. Sel aastal läheb osalustasu annetusena diabeeti põdevate inimeste liikumisharjumusi ja sportimist toetava õppematerjali loomiseks.

Miks? Sest diabeedi põdeja peab liikumisel arvestama mitmesuguseid ohutegureid, kuid sellesisulist materjali eesti keeles seni välja antud ei ole. 

Kuidas osaleda?

Virtuaalseks osalemiseks võib igaüks kõndida või joosta oma kodukohas ning laadida läbitud kilomeetrid koos endale jõukohase annetusega üles diabeedipaev.ee kodulehele.

14. novembril kell 12.00–15.00 saab avatud stardiga kõndida või joosta Tartus Tähtvere Spordipargis kohapeal. 

Tartust insuliini sünnilinna Torontosse

Eelmise aasta liikumiskuu eesmärgiks oli jõuda Eestist 1998 kilomeetri kaugusele Taani Novo Nordiski tootmistehasesse Kalundborgi, kus toodetakse 50 protsenti maailmas vajaminevast insuliinist. Lõpptulemusena kogusime kõik koos kokku 5029 kilomeetrit ehk jõudsime Taani ja tagasi Eestisse ning veidi pealegi.

Seekord on meie eesmärk veelgi suurem. Loodame väga, et sellel aastal koguneb osavõtjate ühise pingutusena vähemalt 6795 läbitud kilomeetrit — just nii kaugel asuvad üksteisest Tartu ja insuliini sünnilinn Toronto Kanadas.

Selline eesmärk on valitud, sest aasta 2021 on ka insuliini 100 aasta sünnipäev. Tänaseks, 5. novembriks, oleme koos liikunud ja kogunud juba 2299 kilomeetrit. Tule ja anna ka enda panus!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.