Stebby heaolublogi

Ampler Bikes: ettevõtted, kes arvavad, et aktiivsuse toetamine ei ole päris vajalik, on natuke rongist maha jäänud

Ampler Bikes'i tegevjuht Ardo Kaurit ütleb, et töötajate tervise eest seismine peaks olema juba standard, mitte eelis teiste ettevõtete ees.Foto: erakogu

Töötajatelt, kes soovivad edendada ettevõtte töökultuuri ning pakkuda laialdaste võimalustega töökeskkonda, nõutakse üha enam ka töötajate heaolu toetamist. Glassdoor küsitluse tulemused näitavad, et üle poole töötajatest (60%) peab uue töökoha valimisel kaalukaks lisahüvede olemasolu ning lausa 80% töötajatest eelistaksid palgatõusu asemel hoopis paremaid hüvesid. 

Arengu üks osa on motiveeritud töötajad

Töötajatele lisahüvede pakkumine on Eestis oluline ka jalgrattamaailma vallutavale elektrirattatootjale Ampler Bikes. Kiirelt areneva ettevõtte globaalse edu valem on olnud siiani kvaliteet ja innovaatilisus, kuid nende endi sõnul on suure arengu üks osa olnud alati motiveeritud töötajad.

Ampler Bikes tegevjuhi ja kaasasutaja Ardo Kauriti sõnul peaks töötajate tervise eest seismine olema ettevõtluses rohkem juba standard, mitte eelis teiste ees. 

Ampler Bikes’i üks suuremaid eesmärke on pakkuda elektrirataste abil võimalusi liikuda linnakeskkonnas võimalikult mugavalt ning inspireerida inimesi rohkem aktiivsele ja jätkusuutlikule eluviisile. Lisaks ratturite heaolu eest seismisele soovivad nad olla oma töötajatele suunavaks jõuks enda tervise eest hoolitsemiseks.

“Ma arvan, et töötajate heaolu ja rahulolu on üks oluliseimad asju üldse, kuna ettevõtte suurim vara on inimesed ning motiveeritud inimesed teevad head tööd. Seega toovad nad ettevõttele erineval tasandil kasu ning töötajate heaolu toetamine ei ole minu jaoks küsimuse koht, vaid pigem no-brainer,” sõnab Kaurit. 

Lisahüvede pakkumiseks on mitmeid võimalusi

Kokku töötab Ampler Bikes’is ligi 130 inimest, keda ettevõte toetab erinevate tervise- ja spordihüvitistega nii Eestis kui ka Saksamaal. Kõigil Eesti töötajatel on võimalus valida tervise eest hoolitsemiseks erinevaid teid, millest üks on tervise- ja spordikompensatsioon Stebby keskkonnas ning teine sisaldab tervisekindlustuse ja tervise- ja sporditoetuse kombineerimist.

“Aktiivsuse toetamine on meie jaoks ettevõttena olnud mõnes mõttes hügieenifaktor. Ettevõtted, kes praegu arvavad, et see ei ole päris vajalik on natuke rongist maha jäänud,” lisab Kaurit, kelle sõnul meeldib inimestele valikuvabadus, kuidas iseenda tervise eest hoolt kanda ning selline toetamine suunabki töötajaid uusi asju proovima.

Kauriti sõnul on alati võimalik öelda, et maksame rohkem palka ja inimene saab ise otsustada, mida ta sellega teeb, kuid kui riik on andnud selleks soodustuse, siis on see tema arvates positiivne võimalus töötajatele meelde tuletada, et tervislikku liikumist toetab ka ettevõte.

Stebby tegevjuhi Kestutis Mackelise sõnul on maksusoodustus tervise- ja spordikulude kompenseerimiseks oluline kõikidele Eesti ettevõtetele, kes soovivad pakkuda töötajatele erinevaid väljundeid tervise eest hoolitsemiseks.

“See on üks suur põhjus, miks 1200 Eesti ettevõtet saavad ning soovivad pakkuda lisahüvesid Stebby keskkonnas,” ütleb ta. 

Stebby motiveerib kogu ettevõtet tervisele mõtlema

Stebby eeliseks toob Kaurit, et see on motivaator proovida midagi sellist, mis pole varem mõtteiski olnud.

“Ma arvan, et töötajad on sellest võimalusest päriselt motiveeritud, kuna platvormi avades nad tihti ei teagi, mida teha soovitakse, kuid tegelikult leitakse endale siiski mõni põnev teenus proovimiseks. Ma siiralt usun, et see päriselt töötabki nii,” toob ta välja. 

Seda kinnitab ka Stebby tegevjuht Mackelis: “Stebby annab töötajatele vabaduse valida midagi oma heaolu jaoks üle 7000 teenuse hulgast. Algul ei tea paljud, mida nad enda heaolu parandamiseks soovivad teha, kuid Stebby äpi või keskkonnaga tutvumisel leiavad nad siiski endale midagi uut ja huvitavat.”

Sellest kõigest võib Mackelise sõnul välja kujuneda uus hobi või väärt teadmine, mida tervis tegelikult vajab. Tööandjale on see aga mugav võimalus pakkuda tervise- ja spordikompensatsiooni kõigile korraga, sest Stebby on piisavalt paindlik ning sealt leiab sobivaid teenuseid igas vanuses töötaja.

Kuna suur osa Ampler Bikes’i töötajatest on sportliku taustaga, siis on see süstinud energiat ka kogu ettevõtte ühistesse tegemistesse. Tiimiürituste hulgast leiab rattamatku, downhill ratastega sõitmist ning isegi Berliini Ninja Course raja läbimist.

“Sellised mõnes mõttes vastikult rasked, aga füüsiliselt väljakutsuvad tegevused on alati meil veres olnud,” avaldab Kaurit. Lisaks eelmainitud üritustele on igale töötajale antud kasutamiseks Ampleri jalgratas.

“Sellel kõigel on ettevõttele mitu kasulikku tahku – ühelt poolt on meil tore testida ja koguda tagasisidet, kuidas meie enda inimesed rattaid kasutavad. Teisalt võimaldame seda ikkagi selleks, et meie töötajad saaksid mõistlikult linnas liikuda, kuna jalgrattasõit on tervisele kasulik ning aitab end füüsiliselt hästi tunda,” lisab Kaurit.

Eesmärk on alati pakkuda rohkem

Küsimusele, kuidas saaksid ettevõtjad ja riik töötajate heaolu veelgi rohkem väärtustada, vastab Kaurit, et tegelikult sooviks alati töötajaid rohkem toetada, kuid võimalused selleks on piiratud. Näitena toob ta praeguse maksusoodustuse, mis võib ettevõtetele seada takistusi suurema toetuse pakkumiseks.

“Tekib küsimus, kas praegu seatud piir 100 eurot kvartalis vastab kõikide soovidele. Kuna inimesed tegelevad paljude erinevate hobide ja spordialadega, siis mõningal juhul suudab töötaja oma toetuse abil katta vaid poole tegelikult vajaminevast summast, olgu selleks mõne spordiklubi kuutasu või kallim terviseteenus,” toob Kaurit näite võimalikust komistuskivist.

Lisaks toonitab ta, et kindlasti ei tasu unarusse jätta vaimse tervise eest hoolitsemist, kuna see on tugevalt seotud töötajate elujärje ja tervisega ning väljendub lõpuks tehtud töös. 

Kui soovid oma ettevõtte heaolu veelgi kõrgemale tõsta või tutvuda erinevate tervist edendavate võimalustega, siis uuri lisa Stebby koduleheküljelt stebby.eu

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.