Eesmärkideni jõudmine võtab aega? Kuidas koguda motivatsiooni nii, et seda jätkuks ka kevadeks?

Motivatsiooni leidmine treeninguks, tööks ja hobideks võib olla nii mõnelegi keeruline ülesanne. Kuidas aga leida endas lisaenergiat ning tekitada positiivseid harjumusi, mis kanduksid sel aastal edasi ka kevadesse?Foto: Shutterstock

Talvisel ajal võib motivatsiooni leidmine treeninguks, tööks ja hobideks olla nii mõnelegi keeruline ülesanne. Kuidas aga leida endas lisaenergiat ning tekitada positiivseid harjumusi, mis kanduksid sel aastal edasi ka kevadesse? Pakume sulle mõningaid näpunäiteid, kuidas motivatsioonil sarvist haarata, kuna see kõik on meie enda teha.

Mida tähendab sinu jaoks sõna “motivatsioon”?

Kiire mõtteharjutus kõigile. Millised on olnud sinu rutiinid, kui energiatase on laes ja tuju alati hea? Kas järgisid näiteks kindlat päevakava, toitusid teisiti, tegelesid mõne aktiivse hobiga või veetsid rohkem aega oma lähedastega?

Meie kõigi jaoks võivad vastused olla erinevad, kuid leia enda jaoks pidepunktid, mis toetasid sinu harjumusi ja aitasid rõõmsana püsida. Mis veel parem, kirjuta need endale üles. Seejärel võta eesmärgiks samm-sammult uuesti nende poole püüelda. Kuigi varasemalt edukad rutiinid ei pruugi alati töötada, võivad need aidata siiski leida uusi teid rahulolu leidmiseks. 

Alusta algusest 

Suurte eesmärkideni jõudmine võtab alati aega, kuid algust saad teha juba enda igapäevaelu korrastamisega. Tekita endale igapäevased rutiinid, mida on piisavalt lihtne jälgida ning mis aitavad elutähtsad tegevused kontrolli all hoida.

Proovi alustada järgnevatest pidepunktidest:

  • ärkamise aeg;
  • tööaeg;
  • tervislik aeg;
  • puhkeaeg;
  • söömise aeg;
  • uneaeg.

Kuigi nimetatud tegevuste kaardistamine kõlab kummaliselt, on need esmasteks sammudeks ülimalt olulised ning peaksid olema jõukohased kõigile. 

Kui sa ei tea, kuidas planeerida enda aktiivset aega või alustada õigesti toitumisega, võid abi leida Stebby professionaalsetelt treeneritelt ja nõustajatelt siit.

Päevane rutiin paigas? Nüüd nuputa välja individuaalseid eesmärke igaks päevaks

Kui rutiini moodustavad tegevused, mida saad igapäevaselt teha, siis nüüd koosta iga järgneva päeva jaoks ka täpsemad eesmärgid ja ülesanded. Ole aga ettevaatlik ning ära koorma ennast üle, arvates, et küll jõuad kõik tehtud. Eesmärke võib olla üks või kümme, kuid püsi kohusetundlik ning täida need vastavalt seatud plaanidele.

Lühike näide võimalikest eesmärkidest:

  • liigu 30 minutit värskes õhus;
  • mediteeri 15 minutit;
  • loe 20 lehekülge raamatut;
  • ole sotsiaalne ja helista sõbrale, kellel on täna sünnipäev.

Plaanide paberile või märkmikusse kirjutamine võib aidata järge pidada ja tegevusi päeva lõikes jaotada – selle abil ei pea sa kõike meeles hoidma. Lisaboonus selle juures on, et tegevuse juurde linnukese märkimine võib anda motivatsiooni edaspidiseks.

Pea meeles tegevus tuleb enne motivatsiooni!

Oled kindlasti diivanil lesides oodanud justkui imet, mis paneks sind püsti tõusma, et minna järgmisele treeningule või tõukaks haarama tossude järgi. Õnneks või kahjuks ei tule motivatsioon sekunditega ning ei turguta sinu keha üles enne, kui sul ei ole olemas piisavalt tugevat harjumust.

Algus on alati keeruline, kuid kui suudad end kasvõi mõneks päevaks kokku võtta ning täita endale seatud rutiine, siis oled teinud suure sammu, et enda parema heaolu suunas lumepall veerema panna. Ükskõik kui väike sinu eesmärk ka ei ole – täida see esimesel võimalusel ning ära lükka asju edasi!

Püsi regulaarselt aktiivne

Ei ole tähtis, kas treenid 10 või 90 minutit, kas jalutad või jooksed, ujud või sõtkud ratast – oluline on regulaarus. Kui tunnetad oma piire ja keha, aitab isegi 10 minutit liikumist tugevdada sinu vaimset ja füüsilist tervist. Püsi oma treeningrutiinis nii, et sa ei pinguta üle ning naudid kogu protsessi. 

Aktiivne liikumine aitab vaimselt puhata, peletab igavust, parandab immuunsüsteemi, vähendab stressi, põletab üleliigseid kaloreid ning äratab keha. Kuigi sa ei pruugi alati tunda end enne treeningut või selle ajal imeliselt, siis vähemalt treeningu lõppedes saad teha linnukese päeva plusspoolele. Trenn teeb terveks ja tuju paremaks!

Kui otsid endale uusi väljakutseid või treeningpaika, siis võivad Stebby tuhanded valikud pakkuda sulle vaheldust. Vaata neid siit

Leia abilisi ja ole ise eeskujuks

Kui tunned, et üksi on raske, siis leia perekonnast või sõprade seast kaaslane, kes sind vajadusel aitab – alustage ühiselt uue rutiini, treeningplaani või eesmärgiga. Sõber võib olla ka kontrollija rollis, sest vastutus kellegi ees võib sind motiveerida oma lubadusi kindlakäelisemalt täitma.

Motiveeri ennast teiste motiveerimisega! Aita teisi ning tee kellegi päev ilusamaks – heategu võib anda sinulegi tõuke, et tunda rõõmu väikestest asjadest. 

Oled kõva trennihunt? Proovi oma kolleege või perekonda kaasa haarata, et neilegi jääks trennipisik külge. 

Tunned, et sul on aega üle? Löö kaasa heategevuses, korista metsaaluseid, jaluta varjupaiga loomadega või anneta endale ebavajalik neile, kes seda päriselt vajavad. Väikesed heateod võivad olla suured tujutõstjad. 

Kui sa ei tea kust alustada või tunned, et kõik on juba proovitud, siis piilu näiteks Stebby heaoluteenuste keskkonda. Sealt leiad 7000 erinevat teenust ja võimalust enda tervisele pai teha ning leida alati midagi uut. Surfa, lõõgastu, treeni, kindlusta, paranda, arene – valik on sinu. Vaata lähemalt SIIT

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.