Karvaeemaldus laseriga: on see valuvaba, ohutu ja sobib kõigile?

Kas laserepilatsiooni tohib teha ka suvel?

Kas laseriga karvade eemaldamine on ohutu, valuvaba ja sobib kõigile? Ning mida arvata väitest, et suvisel ajal ja päevitunud nahale laserprotseduuri teha ei soovitata?Foto: Shutterstock

Raseerimine ja vahatamine aitavad küll karvadest kodus kiirelt vabaneda, kuid peatselt on karvakesed taas näha. Lisaks on oht ka sissekasvanud karvade tekkimiseks. Seevastu laseriga karvade eemaldamise on kiire, valutu ja tõhus ning annab püsivama tulemuse, sest eemaldab karva koos juureosaga. 

Kas see on aga ohutu, valuvaba ja sobib kõigile? Ning mida arvata sellest, et siit-sealt on olnud kuulda, et suvisel ajal ja päevitunud nahale laserprotseduuri teha ei soovitata?

Kestev ja valuvaba

Laseriga karvaeemaldust sobib kasutada praktiliselt igal kehaosal, sealhulgas tundlikel aladel nagu nägu, bikiinipiirkond ja kaenlaalused, rääkimata jalgadest või kätest. 

Tegemist on mitteinvasiivse, ohutu ja väga tõhusa karvaeemaldusmeetodiga. Laseriga karvade eemaldamine ei ole küll täiesti püsiv ja mõned karvakesed kasvavad tagasi, kuid need on tavaliselt heledamad ja õhemad kui eelmised. Parima ja kestvama tulemuse saavutamiseks soovitavad spetsialistid läbida 6–10 laserepilatsiooni protseduuri. 

Lisaks tõhususele on protseduur ka peaaegu valutu ning erilist ebamugavust ei valmista. 

Kas laserepilatsioon sobib kõigile?

Nagu öeldud, on laseriga karvade eemaldamine üldiselt ohutu, kuid on siiski mõningad seisundid, mille ajal seda teha ei tohi või ei soovitata. Laserepilatsiooni ei tehta alla 16-aastastele, samuti tuleb protseduur ära jätta, kui samal päeval on valulik menstruatsioon. 

Laserepilatsiooni tuleb vältida või enne protseduuri arstiga nõu pidada ka järgmistel juhtudel.

 • Kui oled rase või imetad.
 • Kui võtad regulaarselt teatud ravimeid (näiteks on pooleli akneravi).
 • Kui genitaalherpes (HSV-2) on aktiivne või on kalduvus külmavillidele.
 • Kui esinevad keloidsed ehk kõrgenenud armid.
 • Kui sul on või on olnud (naha)vähk või põed diabeeti. 
 • Kui esinevad põletikulised muutused (sealhulgas vistrikud) intiimpiirkonnas.
 • Kui sul on intiimpiirkonnas palju sünnimärke. 
 • Kui sul on äge külmetushaigus, kõrge palavik.

Kuidas protseduuriks valmistuda?

Kuigi laserepilatsioon on üldjoontes ohutu, on tegemist siiski meditsiiniline protseduuriga, mis nõuab väljaõpet ja millega kaasnevad alati võimalikud riskid. Seetõttu tuleb enne aja broneerimist kindlasti kontrollida protseduuri tegeva arsti või spetsialist tausta.

Kui plaanid laseriga karvade eemaldamist, peaksid mõnda aega (erinevate allikate põhjal 4–6 nädala jooksul) enne ravi laskma karvakestel kasvada. Seda seetõttu, et laser sihib karvade juuri, kitkumine või raseerimine aga kahjustab folliikuleid. Intiimpiirkonna karvade pikkus ei tohiks protseduuri ajal olla üle 2 mm, seega neid soovitatakse protseduurile eelneval päeval vajadusel pisut piirata.

Protseduurile eelneval nädalal soovitatakse vältida solaariumis käimist ja päevitamist, sest päevitunud nahk võib muuta laseriga karvade eemaldamise vähem tõhusaks ja tekitada kõrvaltoimeid.

Pane tähele!

 • Laseriga karvade eemaldamine sobib kõikide nahatoonide puhul ja nii meestele kui ka naistele. 
 • Protseduuri saab teha pea kogu kehale, sealhulgas tundlikele aladele (nt nägu ja häbemepiirkond).
 • Kõrvaltoimed on tavaliselt väikesed, näiteks punetus, ärritus või ajutised muutused nahavärvis.
 • Laseriiga karvade eemaldamine on ohutu ja ei ole seotud vähi või viljatuse tekkimisega.

Kui tarvitad regulaarselt ravimeid, anna sellest kindlasti protseduuri tegevale spetsialistile teada, sest teatud ravimite puhul on laserepilatsioon vastunäidustatud.

Suvi ja laser – kas need sobivad kokku?

Müüt, et suvel ei tohi laseriga karvu eemaldada, on tegelikult vale. Tõenäoliselt on see tekkinud ajal, mil laserepilatsioon alles turule tuli ja kasutatav tehnika ei olnud veel nii täpne kui praegu. Tehnoloogia on aga arenenud ja uuema põlvkonna laserid sootuks nutikamad ning ohutumad, seega ei ole laserepilatsioon suvel sugugi keelatud.

Küll aga tuleb arvestada, et kuna laseriga karvade eemaldamine avab nahapoorid, on nahk pärast laserprotseduuri pisut õrn ja infektsioonidele vastuvõtlik, seega peab andma sellele aega taastumiseks. 

Päeva või paar pärast laserepilatsiooni võib nahk töödeldud piirkondades olla veidi valulik ja näha välja justkui oleks tekkinud kerge päikesepõletus. Sel puhul saab abi kompressist ja niisutavatest kreemidest. 

Umbes nädala jooksul pärast protseduuri soovitavad spetsialistid vältida otsest päevitamist ja ka pikalt päikese käes viibimist ning vajadusel kasutada kindlasti päikesekaitsekreemi. 

Mõne päeva jooksul pärast protseduuri soovitatakse vältida ka jõusaalis, saunas ja vannis käimist ja ujumist. Samuti on oluline 4–5 päeva jooksul hoiduda naha koorimisest ja tugevast hõõrumisest. 

Kui soovid broneerida aja laserepilatsiooniks, vaata võimalusi Stebby veebilehelt SIIT. Lisaks leiad Stebbyst üle 8500 teenuse, millega oma heaolu täiendada – vaata täpsemalt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.