Mõte massaažist tundub taevalik? On mõned juhud, kui ennast mudida lasta ei tohi

Isegi kui kael on kange ja turi tulitab, ei pruugi massööri külastamine olla tingimata hea mõte.Foto: Shutterstock

Kes ei naudiks veidikest kaelasoonte mudimist või tunnikest selja sõtkumist? Eriti vastupandamatu tundub see pärast pikka päeva arvuti taga või töötoolil sundasendis veetmist.

Kui mõte tundub hea ja tervis korras, leiad mõne sobiliku massaažisalongi kontaktid kindlasti Stebby veebilehelt siit.

Arvesta aga, et isegi kui kael on kange ja turi tulitab, ei pruugi massööri külastamine alati olla hea mõte. Siin on seisundid, mille puhul massaaži minna ei maksa.

Takistus 1: tätoveering

Foto: Shutterstock

Lasid endale äsja tätoveeringu teha? Kui nii, siis arvesta, et selle lõplik paranemine võib olla üsna pikk. Paranemisaeg on olenevalt inimesest erinev, kuid rusikareegel on, et enne massaaži tegemist võiks oodata lausa kuu aega.

Kuni nahk ei ole täielikult paranenud, tuleb kindlasti vältida kahjustatud piirkonna masseerimist. 

Küll aga on lubatud tätoveerimata/tervenenud piirkondade mudimine. Näiteks kui lasid teha ilupildi käele, ei takista see kuidagi selja-, kaela- või jalamassaaži. 

Takistus 2: pidutsedes veedetud pöörane öö

Foto: Shutterstock

Kui öö möödus pidutsedes ja ärgates on tunda pohmeluse märke, jäta oma lihased rahule ning panusta pigem jahedale dušile! Ja muidugi on iseenesest mõistetav, et massaažisalongi ei maksa minna siis, kui oled tarbinud alkoholi. 

Alkohol organismis võib muuta seda, kuidas tajud valu ning see, mis peaks tegema haiget, ei pruugi seda sugugi teha, kuna valuretseptorid on tuhmunud. Nii võib massöör sind kogemata vigastada. Lisaks võib massaaž suurendada joobeastet, sest põhjustab veresoonte laienemist ning veri hakkab liikuma kiiremini. 

Takistus 3: palavik või viirus

Foto: Shutterstock

Kui sul on palavik või vaevab niisama viirushaigus, on massaaž kahjuks vastunäidustatud. Massaaž kiirendab vereringet ning see see võib temperatuuri veelgi tõsta. Lisaks – kui veri ringleb kehas kiiremini, võib viirus, millest organism üritab vabaneda, hoopis jõudu juurde saada. 

Seega – kui põed viirushaigust või on sul lihtsalt palavik, jäta massažiseanss vahele ning lihtsalt puhka kodus. See on parim, mida saad enda heaks haige olles teha. Nii väldid ka viiruse edasi kandumist terapeudile ja tema teistele klientidele. 

Takistus 4: valuvaigistid ja teised ravimid

Foto: Shutterstock

Arusaadavalt tähendab massaaž puudutamist ja mõnikord üsna tugevat ning intensiivset. Massööri jaoks on oluline teada, kas ta on liiga jõuline või liiga õrn. Kui aga oled võtnud valuvaigisteid (ka käsimüügis olevaid), ei pruugi su taju olla adekvaatne ning sa ei saa aru, kui midagi on valesti. See tähendab, et kui sul on vigastus või haigus, mille tõttu pead tarvitama valuvaigisteid, on mõistlik ravimite tarvitamise perioodil massaaži vältida.  

Kui siiski soovid seansile minna, tee seda enne ravimiannuse võtmist. Sel juhul on taju adekvaatne ning saad massööri tööle anda õige hinnangu. Valuvaigistid saad aga sisse võtta pärast seanssi. 

Tasub ka tähele panna, et kui massaaž tundub ilma ravimiteta liiga piinarikas, ei ole sa tõenäoliselt selle jaoks piisavalt heas konditsioonis. Seda, millised ravimid muudavad massaaži ebasobivaks, ei ole võimalik päris täpselt öelda. Paljudel ravimitel on kõrvaltoimed, mida massaaž võib süvendada ning  kui tarvitad mõnd retseptiravimit, pea aru oma arstiga veendumaks, et massaaž ikka sobib.

Takistus 5: lööbed ja teised nahaprobleemid

Foto: Shutterstock

Sõltuvalt põhjusest ja seisukorrast võib naha lööve olla massažile vastunäidustus, kuid võib olla ka, et see ei takista massaaži sugugi.

Mõned lööbed, nagu näiteks ekseem ja psoriaas, võivad esineda erineva raskusastmega. Kui nahal on mikropraod, marrastused, suuremad või väiksemad haavad, on kõige parem massaažist hoiduda või vältida vähemalt kahjustatud piirkonnaga töötamist. Kui lööve on nakkav, on ei tohi massaaži loomulikult minna. 

Kui sul on nahamure ja soovid siiski massaaži minna, tutvusta enne aja broneerimist enda olukorda spetsialistiga. Anna teada, missuguses kehapiirkonnas lööve on, mis tüüpi ja kui intensiivne see on. Seda teades oskab spetsialist teha ka otsuse, kas ta saab sind vastu võtta või siiski mitte.

Kui sul on nahaprobleem, millega oled nahaarsti jälgimise all, on soovitatav muidugi kõigepealt konsulteerida oma arstiga. Tema teab, kas massaaž ning selle ajal kasutatavad õlid või kreemid muudavad naha seisundi raskemaks või hoopis leevendavad seda.

Midagi veel?

Lisaks eeltoodule on veel mõningad haigused ja seisundid, millest tuleb massööri tema juurde aega kinni pannes kindlasti teavitada.  

Need on: 

  • nakkushaigused (nt rõuged, tüükad, herpes);
  • vereringe probleemid (nt kõrge või madal vererõhk, veenilaiendid);
  • seedesüsteemi probleemid (nt haavandid, ärritunud soole sündroom või koliit);
  • tursed;
  • endokriinsüsteemi probleemid (nt diabeet või kilpnäärme talitluse häired);
  • lihas-skeletisüsteemi haigused (nt karpaalkanali sündroom, fibromüalgia, osteoporoos, reumatoidartriit); 
  • lümfi- või immuunsüsteemi probleemid; 
  • hingamisteede probleemid (nt astma);
  • rasedus või vähk;
  • allergiad.

Üldiselt on massaaž sisiki mõnus ja enamikul juhtudel ka täiesti ohutu stressi leevendav asi. Teatud haigused või seisundid nõuavad aga eritähelepanu. Seetõttu on oluline, et massööri oma olukorrast teavitaksid, siis oskab ta ohte vältida ning vajadusel teha massaaži tavapärasest veidi erinevalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.