Olympic Entertainment Grupi tööandja brändijuht: tahame minna tervest töötajast aste kõrgemale ja rääkida õnnelikust töötajast

OlyBeti 2024. aasta kalendris on 32 töötajatele mõeldud üritust - tänuüritused, ühised pokkeriturniirid, teemaüritused erinevate riikide kultuuridest ja palju muud. Pildil OlyBety surfitiim.Foto: OlyBet

“Soovime tööandjana toetada oma töötajaid, et nad kogeks eduelamust, muhedat kamraadlust ja tervislike harjumuste kujundamist tiimina. Meelelahutussektori ettevõttena räägime me ka tavalisest rohkem elamustest ja just nende ägedate hetkede loomisest oma töötajatele, et astuksime sammu võrra edasi tervest töötajast ja räägiksime juba õnnelikust töötajast,” kirjeldab ettevõtte rolli töötaja elus Olympic Entertainment Grupp tööandja brändijuht Pille-Riin Laadoga.

Sport on osa meie DNA-st

Olympic Entertainment Gruppi kuuluvad Eestis sellised brändid nagu Olympic Casino, OlyBet ja OlyBet Bar & Grill. Kõikidele grupi töötajatele on tagatud Stebby kasutamine kompensatsioonina või võimalus valida  360° Tervisekaitse* pakettide seast endale sobivaim tervisekindlustuse lahendus. Laadoga sõnul on oluline pakkuda terviseennetus ja -toetuse puhul kõigile võrdseid lahendusi.

“Sport on suur osa meie organisatsioonikultuurist, seega on meie jaoks oluline, et kõigil töötajatel olenemata, kas nad töötavad kontoris, spordibaaris või ühes meie meelelahutuskeskustest oleks võimalus valida endale sobiv viis enda tervise toetamiseks. Üks osa sellise hüve pakkumisest on muidugi kaasas käia ootustega tööandjatele, kuid meie jaoks olulisem on toetada meie enda töötajate tervislike harjumuste kujundamist, et nad saaksid osa tegevustest, millega meie enda ettevõte igapäevaselt seotud on.”

Organisatsioonis on valinud ligi 20% töötajatest Stebby  360° Tervisekaitse võimaluse ning ülejäänud kasutavad tervise heaks määratud kompensatsiooni teisteks tervisetegevusteks ning sportimiseks. Lisaks ollakse Eestis eesrinnas toetuse kasutamise määraga, mis näitab töötajate teadlikkust ja aktiivsust. OlyBetis kasutab kompensatsiooni ligi 78% töötajatest, kellele seda võimaldatakse.

Tööandja panus ei peaks lõppema vaid hüvede pakkumisega

Laadoga sõnul on selle edu võti ettevõttesisene teavitustöö ja mitmed organisatsiooni poolt korraldatavad lisategevused, mis aitavad kaasa tervislike harjumuste loomisele ja kogukonnatunde tekkimisele. 

“Tervislikkus, nii vaimne kui ka füüsiline, algab õigetest harjumustest. Tihtilugu me teame, mida teha tuleks, et keha ja vaim ennast hästi tunneks, aga nende tegevuste tegemine on muutus, mis on omakorda ebamugav. Oleme ettevõttena palju panustanud, et me ei piirduks kõigest hüvede pakkumisega, vaid panustaksime omalt poolt ka teadlikkuse kasvatamisesse. Lisaks omaenda jõusaali olemasolule, maratonidel osalemistele ja mitmetel spordiüritustel kaasalöömisele, korraldame iga-aastaselt kindlale teemale pühendatud teemakuusid, just selleks, et suurendada teadlikkust üleüldisest heaolust. Ehk seepärast ongi meie ettevõttes Stebby kasutamise protsent kõrge. Meie jaoks on see väga hea näitaja, sest see tähendab, et nii nagu meie ettevõte on sportliku mõtteviisiga on seda ka meie inimesed.”

Näiteks möödunud sügisel korraldas OlyBet Stebby  360° Tervisekaitse tervisekindlustuse pakettide võimaluse tekkimisel kõikidele töötajatele ühise kohtumise, millega tutvustati tervisekindlustuse võimalusi ning tekitati avatud ruum küsida küsimusi. “Sisekommunikatsioonil  ja kaasamisel on suur roll, et töötajad oleksid teadlikud ja saaksid ka kaasa rääkida ettevõtte poolt pakutavate hüvede valikus. Soovime ju omalt poolt, et ettevõte investeering oleks põhjendatud ja oleks töötajale väärtust pakkuv ja seepärast oleme niivõrd suure rõhu pannud nii teavitustööle kui ka hüve reklaamimisele ettevõtte sees,” lisab Laadoga. 

Mis on Stebby 360° Tervisekaitse?

*Stebby 360° Tervisekaitse pakub igas suuruses ettevõtetele tervisekindlustuse pakette, mida saab hallata üheskoos kompensatsiooniga Stebby keskkonnas. Selle eeliseks on pakettide erinevus, lihtne töötajate lisamine ja eemaldamine ning tervisetoetuse maksuvabastuse piirides püsimine.

Kui oled samuti huvitatud Stebby lahendusest kogu kollektiivile ning uudsest 360° Tervisekaitse tervisekindlustuse haldamise võimalusest, siis loe lisa business.stebby.ee.

360° Tervisekaitse pakette pakutakse koostöös IIZI Kindlustusmaakler AS-iga. Kindlustusteenuse pakkuja on ERGO Life Insurance SE Eesti filiaal.

Vaimne tervis on püsivalt oluline

Vaimne tervis on viimastel aastatel olnud varasemast rohkem esile tõstetud. Kui räägime tervisest ja heaolust, siis ei saa me rääkimata jätta vaimse tervise teemadest.

“Äärmiselt hea on kuulda ja näha, et vaimse tervise teemad on püsinud fookuses ja seda ka tööandjate seas. Oleme ka enda organisatsioonis võtnud selle üheks oma südameasjaks. Testime ja proovime erinevaid viise, kuidas enda inimeste seas teadlikkust tõsta ning otsime aina enam ka viise, kuidas omalt poolt vaimset tervist hüvedega toetada. Kui uurida statistikat ärevuse või näiteks depressiooni teemadel Eestis, siis näeme et vaimse tervise probleemid ei ole kadumas, pigem vastupidi. Seega ka siin on võtmekohaks ennetus ja teadlikkuse kasvatamine. Eelmisel aastal koolitasime ettevõtte sees koostöös Peaasiga välja 22 vaimse tervise mentorit, kes on võimelised andma töötajatele vaimse tervise esmaabi ja olema esmaseks kontaktisikuks – ehk inimeseks kes oskab töötajat edasi suunata õige avaliku abini või tutvustab Stebby teenusepakkujaid, kelle poole pöörduda. See on olnud prioriteet juba aastaid ning kindlasti jätkame sellega ka järgnevatel aastatel.”

Teisalt nendib Laadoga, et nii nagu heale füüsilisele tervisele aitavad kaasa mitmed tegevused, nii on ka vaimse tervise osas. Heaolule aitavad kindlasti kaasa head lähisuhted. “Oleme ammu tõdenud, et meie ettevõtte kultuuri osa on olla sotsiaalsed ja seotud ning seda eelistatult ikka näost-näkku suhtlusega. Panustame sellesse, et meie inimestel oleks põhjust kokku tulla ja jagada teemasid, mis lähevad igapäevatöö omadest kaugemale. Meil on Tallinna kontoris 38 erinevat rahvust, kes tulevad Eestisse sageli ilma ühegi kontakti või sõpruskonnata. Seda enam on rõõm näha, kuidas erinevate tegevustega toetades tekivad uued suhted ning leitakse aega lõbusateks tegevusteks ka väljaspool tööaega.”

Ägedad elamused ja muhedad hetked aitavad õnnehormooni kõrgel hoida

OlyBetis on tugev kultuur ja selgelt väljajoonistuv DNA. Meie kolmeks põhisambaks oma inimeste suunal ongi arengu ja karjääritee toetamine, tervislike harjumuste arendamine ning ägedate elamuste pakkumine. 

“See võib kõlab lihtsana, kuid töötades meelelahutussektoris on meie jaoks oluline pakkuda neid kõige ägedamaid elamusi enda inimestele. Meiega liituvad inimesed, kes on ambitsioonikad, tahavad funida ja peavad lugu meelelahutusest.” 

Selleks on OlyBetis näiteks selle aasta kalendris 32 töötajatele mõeldud üritust – tänuüritused, ühised pokkeriturniirid, teemaüritused erinevate riikide kultuuridest ja palju muud. 

“Tunnustame oma parimaid nii tänugalal ja saadame ka tänutäheks eriliste elamuste saamiseks üle Euroopa olulisi spordivõistlusi vaatama. See on omaette elamus kogeda jalgpalli ja korvpallifiilingut olles kõrvuti tõeliselt kirglike spordifännidega. Kui lisada sinna ka uue kultuuriga tutvumine ning mõnusad õhtusöögid ja ekskursioonid, siis see ongi viis, kuidas pakume rõõmu igapäeva,” kirjeldab võimalikku tööandja panust Laadoga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.