Hoidmaks töötajaid ja parandamaks nende tulemuslikkust ning efektiivsust, on terviseprogrammid ning -boonused muutumas üha tähsamaks osaks ettevõtete igapäevasest töökultuurist.
Oluline on aga meeles pidada, et tervise edendamine ei pea olema seotud ainult treeningute ja füüsilise koormusega – see võib keskenduda ka hoopis üldisele heaolule. Näiteks paindlik töögraafik või kaugtöö võimaldamine on suur osa sellest. Pakkudes kollektiivile lisaväärtusi, on tulemuseks püsivam ja efektiivsem meeskond – selleks ei pea sugugi priiskama tuhandete eurodega – ühise heaolu loomine võib alata ka väikestest muutustest.
Juuruta liikuv koosolek
Paljudes ettevõtetes on olemas uhked seisulauad, kuid pika tööpäeva jooksul on siiski kasulik lihtsalt seismise asemel end ka pisut liigutada. Kutsu kolleegid näiteks õue jalutama ning arutage uusi ideid värskes õhus, et päevased sammud saaksid täis juba tööpäeva vältel.
Pärast koroonapandeemiat oleme harjunud töötama mitte õlg õla kõrval, vaid teineteisest kaugemal, olgu selleks kodukontor Balil või Haapsalus ning koosolekud toimuvad sageli hoopis moodsaid digivahendeid kasutades. Aga ka neid arutelusid saab pidada liikumist au sees hoides. Haara näiteks kõrvaklapid ja mine videokohtumise ajal kõndima, sest liikumine paneb keha tööle ja mõistuse käima. Kehva ilma korral aga ei tee halba sättida koosolekute vahele pausid, et tekiks võimalus koguda lisasamme kontoris sees.
Ergonoomilised kontoritarbed jalamattidest klaviatuurideni leiad Ergoway Stebby lehelt SIIT.
Mõni minut vaikuses
Et kogu tiimi töömotivatsiooni ja heaolu hoida, on tähtis viia stressitase kontoris töötavate inimeste jaoks võimalikult väikseks.
Üks viis seda teha, on kokku leppida vaikuseminutid (nt 10 minutit) ehk kindel ajavahemik, mille jooksul töötajad ei vestle ega sega üksteist. Selle vältel saavad kõik mõelda enda mõtteid, koguda energiat, lõõgastuda ning seejärel selgema peaga uuesti tööle asuda.
Lõunane treeningtund
Julgusta töötajaid treenima ka tööpäeva sees. Üks lahendus selleks on pakkuda puhkepausidel või lõunatundidel firmasisest rühmatreeningut. Kutsu kontorisse näiteks joogaõpetaja või paku töötajatele kohtumist füsioterapeudiga, kes soovitab uusi nippe efektiivseks ja ergonoomilise töökeskkonna loomiseks.
Leia kasvõi üks ühine teema, mida kõik kontorikaaslased saaksid kaasa teha ning misei nõuaks palju lisapingutusi.
Näiteks korralda kohtumine tunnustatud füsioterapeudi Georg Laasikuga, kes pakub tipptasemel koolitusi kontoritöötajatele tervisliku eluviisi teadlikuse tõstmiseks. Vaata lähemalt Stebbyst SIIT.
Tehke koos süüa
Tervislik toitumine on töötajate heaolu säilitamiseks sama oluline kui füüsiline aktiivsus. Paljud ettevõtted pakuvad enda töötajatele erinevaid puuvilju ning tervislikke suupisteid, kuid miks mitte koguda kollektiiv kokku ning võtta osa päris kokandustunnist. Või võimalusel kutsuda kokk lausa endale kontorisse külla.
Külaskäigust saab kogu kollektiiv juurde teadmisi ning oskusi tervisliku toidu valmistamisest, et toit, mida päeva jooksul tarbitakse, oleks kvaliteetne ning annaks energiat, mitte ei väsitaks keha ja vaimu. Samuti on kokandustund oluline meeskonnatöö arendamiseks, sest see vähendab pingeid ning aitab kolleegidel üksteist paremini tundma õppida.
Reval Sport tervisliku toitumise töötoa informatsiooni leiad SIIT.
Valmistuge üheskoos haigusperioodideks
Valmistumine haigusteks on oluline, sest näiteks nakkav gripp võib hetkega murda kogu kollektiivi ning see võib halvata ettevõtte töö.
Tuleta töötajatele meelde, kui oluline on püsida terve ning kui võimalik, teha ka väiksemate haigussümptomite korral tööd kodust. Jagage omavahel ideid, kuidas kurnavad haigused kiiresti seljatada.
Grippi ja muid haigusi saab vältida muidugi ka vaktsineerimisega. Gripi vastu vaktsineerimiseks tuleb igal töötajal pöörduda enda perearsti poole, kuid haigusjuhtumeid saab vältida ka kontoris muudatusi tehes. Näiteks tuulutage ruume kindlatel aegadel iga päev, tarbige vitamiine täis puuvilju ning vältige võimalusel kitsastes ruumides paljudega lähikontaktis olemist.
Korraldage aktiivseid mõõduvõtte
Igakuine tervislik ja aktiivne mõõduvõtt võiks olla kõigile jõukohane – lugege enda päevaseid samme, tehke ühiseid treeningpäevi või harjutage enda osavust palliplatsidel. Valikuid on palju, kuid ülesanne võiks sobida igas vormis ja vanuses töötajale.
Jäta meelde, et ka väikesed auhinnad võivad anda palju motivatsiooni osalejatele juurde. Näiteks Stebbyst saab rentida tervisetoetuse eest nii spordiväljakuid, kuid tasuda ka erinevate treeningute eest.
Tutvu erinevate YuMuuvi pakutavate ettevõtteid liikuma kutsuvate väljakutsega Stebbyst SIIT.
Tervislikud väljakutsed
Lisaks sportlikele ülesannetele on võimalik lõbusalt läbi viia ka väikeseid heaolule suunavaid väljakutseid. Kes suudab iga öö magada vähemalt 7 tundi, teha igaks päevaks süüa kaasa või jätta maha mõni halb harjumus?
Tehke selgeks, kes kolleegidest suudab mõnele positiivsele väljakutsele 30 päeva vastu astuda ja muudab oma elukvaliteeti ainult paremuse suunas.
Huvitu tagasisidest
Tunne ise huvi, mida töötajad soovivad ning millest puudust tunnevad. Tihti on need vastused üllatavad ning lihtsad muudatused võivad aidata kollektiivi heaolu parandada.
Tagasisidet saab küsida näiteks anonüümse kirjakasti, igakuise küsitluse või avatud koosoleku vormis. Tööandjana kuula alati kõiki ideid ning ära laida esmapilgul teostamatut ideed maha, sest kunagi võib see ringiga kasuks tulla.
Kui soovid täispaketti kõigest, siis lahenduse võid leida Activitase teenuste hulgast, kus pakutakse näiteks lihtsaid ja praktilisi lahendusi passiivsuse vähendamiseks, läbipõlemise ennetamiseks ja tervislikuks toitumiseks, et kollektiiv oleks terve, produktiivne ja saavutaks parimaid tulemusi. Vaata lähemalt SIIT.
Tutvu kõigi 7000 Stebby teenusega stebby.eu.