Rohkem kui lihtsalt mäng! 7 tervisekasu, mida pakub bowling

Bowling ei ole pelgalt vahva kuulide veeretamine – selle mängimine võib olla lausa trenni eest ja tuua üllatavalt palju kasu nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele.Foto: Shutterstock

Bowling on üsna populaarne ja igale vanusele sobilik seltskonnamäng, mis võetakse enamasti ette sõpradega mõnusalt aja veetmise ja lõbu pärast. Tasub aga teada, et tegelikult ei ole tegemist pelgalt kuulide veeretamisega. Bowlingu mängimine võib olla lausa trenni eest ja tuua üllatavalt palju kasu nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele.

Mitte esimene trennivalik

Tõenäoliselt ei ole bowling just esimene ala, millele mõeldakse treeningvõimalusi otsides. Tegelikult tasuks selle mängu regulaarset harrastamist kaaluda küll. Kuulide veeretamine nimelt mõjub hästi nii paindlikkusele, arendab liigutuste ulatust ja tasakaalutunnetust. 

Nelja bowlingumänguga võid põletada õhtu jooksul 320–400 kalorit.

Bowlingusaalide kontaktid leiad Stebby keskkonnast SIIT

Kuuli õigesse suunda sättimine ja veerema panemine tugevdab käte- ja küünarvarre lihaseid, samuti toniseerib see jala- ning seljalihaste tööd. Bowlingut mängides teed (ise ehk aru saamatagi) kerget kardiovaskulaarset treeningut. Lisaks on bowlingusaali külastamine hea moodus lõõgastumiseks – see võimaldab sotsiaalset suhtlust, stimuleerib endorfiinide tootmist organismis ja soodustab vereringe tööd ja aitab parandada vaimset heaolu. 

Üks parimaid asju bowlingu juures on tõik, et see mäng sobib igas vanuses ja erineva füüsilise vormiga mängijaile. Olenemata sellest, kas tegemist on kogenud palluri või alles algajaga – osaleda ja mängu nautida saab igaüks.

Uuringud on näidanud, et inimestel, kellel on tugevad ja õnnelikud suhted pere, sõprade ja kogukonnaga, on vähem terviseprobleeme ja nad elavad kauem. 

7 tervisekasu, mida bowling pakub

1. Kaalukaotus

Kolme-nelja bowlingumängu kestel võid maha kõndida kuni ühe kilomeetri. Pisut alla 100 kg kaaluv inimene võib bowlingut mängides põletada kuni 275 kalorit tunnis.

2. Tugevamad lihased

Bowlingu ajal kõndimine, palli (ehk raskuste) tõstmine, kandmine ja käsitsemine on kasulik lihastele. Kui teed enne ning pärast mängu ja ka selle ajal veel mõned venitusharjutused, on eriti hea. 

3. Väiksem stress

Bowlingut võib mängida muidugi ka üksi, kuid üldiselt tehakse seda seltskonnas. Iga sotsiaalne tegevus vähendab stressi ning suurendab heaolutunnet. Eriti hea kodust välja pääsemise ja suhtlemise ning pisukese liigutamise võimalus on see eakatele ja üksi elavatele inimestele.

4. Haigestumise riski vähendamine

Nii nagu iga teinegi treening võib ka bowling vähendada südamehaiguste, insuldi, diabeedi ja veresoonte probleemide riski. Nii nagu liikumine üldiselt, aitab ka bowling alandada kolesterooli ja vererõhku, parandades samal ajal vereringet. See kõik aga toob, teadagi, kaasa parema tervise.

5. Arendab käe ja silma koostööd ning koordinatsiooni

Bowling nõuab keskendumist ja head silma-käe koordinatsiooni. On leitud, et koordinatsiooni arendamine võib parandada vaimset võimekust.

6. Aitab kiirendada ainevahetust

Pidev liikumine bowlingumängu ajal aitab tõhustada ainevahetust.

7. Vigastustevaba

Bowling on spordiala, mis sobib igas vanuses, sest on suhteliselt lihtsasti õpitav ja väikese vigastusriskiga tegevus

Kohtumiseni bowlingusaalis! Mänguvõimalused leiad Stebby keskkonnast SIIT

Üle 8500 võimaluse oma tervise kontrollimiseks ja heaolu parandamiseks leiad Stebby veebilehelt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.