Seljavalu piinab? Missugune treening aitab seda leevendada?

Arutelu selle üle, kuidas seljavalust vabaneda ja seda ennetada, on aktuaalsem kui kunagi varem, sest statistika kohaselt kogeb seljavalu oma eluaja jooksul üle 80 protsendi inimestest.Foto: SLIMM Stuudio / Stebby

Seljavalu on levinud ja sageli kurnav probleem, mis võib häirida igapäevaelu ja piirata liikumisvabadust. Arutelu selle üle, kuidas seljavalust vabaneda ja seda ennetada, on aktuaalsem kui kunagi varem, sest statistika kohaselt kogeb seljavalu oma eluaja jooksul üle 80 protsendi inimestest.

Selleks, et süveneda seljavalude leevendamisse täpsemalt ning leida praktilisi lahendusi, vestlesime Jan Kuuskmaniga, SLIMM Stuudio kaasasutaja ja omanikuga, kes on EMS treeningute (elektromüostimulatsioon ehk lihaste stimuleerimine elektriimpulssidega, mille võimsus ja sagedus on kontrollitud) valdkonnas tegutsenud juba 4 aastat ning viinud läbi üle 2500 treeningu.

Tutvu SLIMM Stuudio Kevadkampaania pakkumistega Stebbys SIIT

Vaata kõiki Stebby Kevadkampaania (25.03.-05.04.) pakkumisi SIIT

Mis on seljavalu?

Selgitades seljavalu olemust, toob Kuuskman esile, et üldiselt on see tüütu ja elukvaliteeti oluliselt mõjutav probleem, mis võib esineda nii istudes kui ka lamades ning selle leevendamiseks on tihti oluline selja treenimine.

Enamasti seisneb seljavalu alaseljaprobleemides, mille peamisteks põhjusteks on istuv eluviis ja kontoritöö, mis võivad põhjustada alaseljas lihaspingeid. Seljavalud võivad tekitada muresid alustades ebamugavustundest kuni uneprobleemideni välja. 

Kas treeningust üksi piisab?

Kuuskmani sõnul aitab efektiivne treening siis, kui probleem tuleneb lihaste nõrkusest. Siiski võivad traumad vajada täiendavat sekkumist nagu füsioteraapia või isegi operatsioon, sõltuvalt probleemi tõsidusest.

Ajaloost lähtuvalt on seljavalude leevendamiseks kasutatud tema sõnul kahte peamist lähenemist: ravimitega ravimine ja aktiivsemad meetodid nagu venitused, harjutused ja treening. SLIMMis pakutavad võimalused selja tugevdamiseks ja lihaspingete vähendamiseks hõlmavad EMS treeninguid, mis aktiveerivad lihasgruppe elektriimpulsiga ning sobivad ka neile, kellel esineb erinevaid liigeseprobleeme või haigusi.

Lisaks tugevdab selga ka varasemalt mainitud õige tehnikaga harjutuste sooritamine ning regulaarne painutamine, venitamine ja lihashooldus – näiteks massaažirulliga rullimine ja reaalne massaaž.

EMS treening sobib paljudele

Kuuskman soovitab klientidel käia EMS treeningutel 1 kuni 2 korda nädalas, olenevalt teiste treeningute sagedusest. Aktiivsematele piisab ühest korrast nädalas, kuid kui see on kliendil ainus treening, siis tasub Kuuskmani sõnul hoida 2-3 päeva pause EMS treeningute vahel ja proovida käia kaks korda nädalas. 

Lisaks EMS treeningule pakub SLIMM Stuudio ka teisi tervisemuresid leevendavaid teenuseid, näiteks LPG massaaž, mis aitab lümfisüsteemi stimuleerides leevendada lümfisüsteemi häireid ja kiirendada ainevahetust. Samuti on SLIMMis krüolipolüüs, mis on kauakestva tulemusega meetod lokaalsete rasvakogumike eemaldamiseks.

Kokkuvõttes on SLIMM Stuudios mitmeid lahendusi seljavaludele ja -pingetele ning teistele tervisemuredele läbi treenerite teamiste, treeningute ning kaasaegsete masinatega. 

SLIMM Stuudio EMS treeningu leiad Stebbyst SIIT.

Stebby Kevadkampaania 460+ soodustust leiad SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.