Hea nõuanne

5 soovitust, kuidas päeva jooksul rohkem liikuda

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Täiskasvanud inimestele soovitatakse 150 minutit mõõduka koormusega või 75 minutit tugeva intensiivsusega trenni nädalas. Arvad, et selleks ei ole sul aega? Tutvu lihtsate soovitustega, kuidas päeva jooksul rohkem liikuda.

Ida-Tallinna Keskhaigla peavaluõde Egle Türki sõnul on tõestatud, et aktiivsemad inimesed ka jaksavad rohkem, on rohkem saavutustele orienteeritud ja teotahtelisemad. Seega aitab liikumisharjumus kokkuvõttes parandada töötahet ja töömotivatsiooni. Igaüks saab oma ellu aktiivsust juurde tuua mõne lihtsa nipi abil.

  • Pargi auto töökohast kaugemale või ühistranspordiga sõites välju 1–2 peatust varem. Igal tööpäeva hommikul ja õhtul üks peatus varem väljumine lisab päevaplaani keskmiselt 3 km liikumist nädalas.
  • Kasuta lifti asemel treppi – 15 minutit trepist kõndimist kulutab umbes 137 kalorit.
  • Veeda vaba aeg aktiivselt koos sõprade ja perega – jalutage pärast õhtusööki, mängige sportmänge, sõitke jalgrattaga jne. Olge liikumises teistele eeskujuks!
  • Trennis käimise koht vali töökohale lähemal – nii jõuad pärast tööd väiksema ajakuluga trenni või saad sinna minna lõunapausil.
  • Jaluta lemmikloomaga õues.
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.