Hea nõuanne

Aeg koroonapassi uuendada: vaktsineerimistõendid hakkavad järk-järgult kehtivust kaotama

Koroonatõendina kehtivad üksnes vaktsineerimist või Covid-19 haiguse läbipõdemist kinnitavad tõendid.Foto: Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus

Rubriiki toetab

Kui oled loonud endale enne 21. oktoobrit euroliidu Covidi immuniseerimistõendi, siis tuleks seda nüüd uuendada, sest alates detsembrist hakkavad tõendid järk-järgult oma kehtivust kaotama.

Digigeenius kirjutas reedel, et vaktsineeritud peavad koroonapassi uuesti tegema, sest tõend kehtib tegelikult poole lühemat aega, kui meile öeldi. Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus (TEHIK) kinnitab, et kuni 21. oktoobrini tehtud immuniseerimistõendite tehniline kehtivusaeg on 180 päeva alates tõendi loomisest.

See tähendab, et esimesed loodud tõendid kaotavad alates detsembrist piiriületuseks oma kehtivuse. Siseriiklikult kehtivad vaktsineerimistõendid endiselt 365 päeva ja läbipõdemistõendid 180 päeva, kuid välisriiki reisimiseks tuleb luua endale uus tõend.

Seda saab teha Patsiendiportaalis: kõigepealt kustuta olemasolev tõend, seejärel loo uus ja kasuta vastavalt vajadusele nii nagu enne, kas seadmesse salvestatuna või välja prinditult. Uute tõendite tehniline kehtivusaeg on kaks aastat.

„Alates 21. oktoobrist loodud immuniseerimistõendid kehtivad tehniliselt praegu kaks aastat (730 päeva), kuid kuna Covid-19 tingimustes muudavad riigid vastavaid ajalisi piiranguid pidevalt, siis soovitame enne reisi luua patsiendiportaalis uus tõend. Nii nagu enne reisi tuleb ebameeldivate üllatuste vältimiseks kontrollida oma passi kehtivusaega, võiks kontrollida ka Covid-tõendi kehtivusaega,“ sõnas TEHIKu tervisetalituse juhataja Tõnis Jaagus. 

Pea meeles!

  • Kui kahtled oma koroonapassi kehtivuses, saad seda kontrollida varakult enne reisi, skaneerides oma tõendi QR-kood ja sisestades sihtriik ning reisikuupäev aadressil kontroll.digilugu.ee.
  • Esimesed tõendid kaotavad tehnilise kehtivuse detsembris, seega tuleb enne reisi kindlasti uus vaktsineerimistõend luua.
  • Enne uue immuniseerimistõendi loomist kustuta seni kehtinud tõend.
  • Tutvu ka sihtriigis kehtivate piirangutega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.