Lisaks on kasutusel pleegitavate omadustega ravikreemid, millest kõige tuntum on hüdrokinoon. Tegemist on väga intensiivse retseptiravimiga, mis ei pruugi aga igale nahatüübile sobida.
Keerukamate ravimeetodite kõrval on teadlased teinud aastate jooksul palju uuringuid selleks, et leida pigmendiprobleemile lihtsam lahendus, mis oleks paljudele inimestele kättesaadav ja jõukohane.
Näiteks Eucerini laborites on välja töötatud tiamidooli sisaldav tootesari, mis on hinnatud üheks väga tõhusaks lahenduseks hüperpigmentatsiooni leevendamisel. Toodete järjepidaval kasutamisel võib esimesi tulemusi märgata juba paari nädalaga, pikemaajalisel kasutamisel on nii mõnigi kasutaja seljatanud pigmendimure pea täielikult.
Pigmendikreem muudab näo valgeks
See on pigmendilaikudega seoses üks levinum müüt, mis ei pea paika. Tegelikult muudavad pigmendikreemid naha klaariks, ühtlustavad tooni ja panevad näonaha särama. Kahjuks paljud seda ei tea. Arvatakse, et kreem muudab näo valgeks, kantakse seda ainult pigmendilaigule, aga tulemust ei ole.
Tegelikult peaks pigmendivastast kreemi või seerumit kandma ühtlaselt kogu näonahale, sest nii aitavad nad hoida melaniini liigtootmist kontrolli all. Pigmendikreemi kasutamine suuremal nahapinnal mitte ainult ei võitle olemasolevate laikudega, vaid aitab ära hoida ka uute pigmendilaikude tekke.
Mida rohkem nahka koorida, seda paremad tulemused saab
Mida enam nahka koorid, seda rohkem võid seda tõenäoliselt kahjustada. Tugevad koorijad puhastavad naha ka selle looduslikest õlidest ja häirivad naha mikrobioomi ehk nahka kaitsvate mikroorganismide loomulikku tasakaalu.