Hea nõuanne

Jõulukilod kadugu: 5 nõuannet, kuidas koroonaajal kodus edukalt trenni teha

Paljud spordiklubid pakuvad praegu virtuaalsete treeningute jaoks väga häid lahendusi, seega ei pea sobivat treeningvõimalust kaugelt otsima.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Jõuludega käib sageli kaasas rikkalik toidulaud ja üsna vähe liikumist. Ideaalne retsept, millega koguda pühadeperioodil mõned lisakilod.

Pärast jõule tekib muidugi soov lisandunud kaal taas kiirelt kontrolli alla saada. Pandeemia oludes võib see keeruline olla, seega toob 24-7 Fitness spordiklubi treener Sandra Must välja mõned olulised nõuanded, mille abil saab kodus mõnusalt trenni teha.

Eemalda segajad

Üks põhilisi asju, mis teeb kodus treenimise keeruliseks on see, et kodus on inimestel väga palju asju, mis võivad esmapilgul tunduda mõnusamad kui treening.

Telekast on paar saadet vaatamata, nõud on pesemata ja kindlasti leiab veel kamaluga erinevaid põhjuseid, miks mitte trenni teha.

Seega lülita arvuti välja, pane telefon vaikse profiili peale ning saada lapsed õue mängima. Nii saad olla kindel, et treening saab lõpuni tehtud.

Leia endale trenniabiline

Üksi end motiveerida on väga keeruline, seega ideaalis võiks endale otsida erinevaid viise, mis motiveeriksid inimest trenni tegema ka siis, kui selles tuju ei ole.

Näiteks võib osaleda virtuaalsetel rühmatreeningutel või treenida koos treeneriga, kes aitab rasketel päevadel motiveeritud püsida.

Paljud spordiklubid pakuvad praegu virtuaalsete treeningute jaoks väga häid lahendusi, seega ei pea sobivat treeningvõimalust kaugelt otsima.

Kasuta tehnoloogiaid, mis motiveerivad

Kui saab, tasub treeningute ajal kasutusele võtta kõikvõimalikud tehnikavidinad, mis aitavad treeningust paremat ülevaadet saada ning annavad kasutajale teada, kui ta võiks end rohkem liigutada.

Tasub meeles pidada, et monitor, millega enda tegevust jälgida, ei pea olema sugugi võimas 500-eurone nutikell. Sandra Must näiteks kasutab enda treeningute jälgimiseks Samsungi aktiivsusmonitori, mille saab tehnikapoodidest kätte vaid mõnekümne euroga.

Aktiivsusmonitor annab kasutajale ideid treeninguteks ning tuletab ka meelde, kui mõnda aega ei ole end liigutatud. Samuti loeb see samme, jälgib südamerütmi ja palju muud kasulikku.

Lisaks sellele tuleks monitori kõrval kasutada ka rakendust, mida tootjad enda seadme kõrvale nutitelefonides pakuvad. Sealt leiab tihti väga palju head detailset lisainfot enda treeningute ja harjumuste kohta.

Ära unusta vormi jälgimist

Kodus, kus treener abiks olla ei saa, tuleb eriti suurt tähelepanu suunata sellele, et harjutusi tehtaks õigesti. Vastasel juhul võib tekkida vigastuste oht, mis paneb treeningud pikaks ajaks ootele.

Seetõttu tasub erinevaid virutaaltreeninguid tehes treeneri soovitusi eriti hoolsalt kuulata, et ei tekiks endale liiga tegemise võimalust.

Katseta erinevaid harjutusi

Väga tähtis on teha treening endale vaheldusrikkaks ja mitte jääda kinni ühte kindlasse malli. Nii ei muutu treenimine kiirelt igavaks, mis võib juhtuda, kui treenida pidevalt vaid ühe kindla kava järgi.

Taaskord tulevad siin kindlasti appi internetiavarused ja vaadata tasub ka olemasoleva nutitehnika pakutavaid võimalusi. Nii mõnigi aktiivsusmonitor oskab välja pakkuda kümneid erinevaid harjutusi, mida kasutaja teha saab. Seega kindlasti leidub palju erinevaid võimalusi, kuidas leida harjutusi, mida kodutingimustes proovida.

Lisaks tuleks leida endale just see treenimise viis, mis inimesele huvi pakub. “Pole vaja suruda end jõusaali, kui tegelikult tahaks hoopis joosta. Oluline on olla aktiivne,” ütleb Sandra Must.

Toimetas Triin Raestik

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.