Kontrolli digiregistratuurist, kas aeg tõhustusdoosiks on käes

Palavik, nõrkus ja peavalu 2–3 päeva pärast vaktsineerimist on normaalsed reaktsioonid, mis näitavad, et inimesel tekib korralik immuunvastus.Foto: Shutterstock

Tõhustusdoosile saavad minna kõik täisealised, kellel on esimesest vaktsineerimise kuurist möödas viis või kuus kuud, olenevalt eelnevast vaktsiinist. Seda, kas aeg järjekordseks kaitsesüstiks on juba käes, saab vaadata digiregistratuurist.

Kui soovid kontrollida ettenähtud perioodi möödumist ehk kas aeg tõhustusdoosiks on käes, saad seda teha üleriigilises digiregistratuuris.

Aja broneerimiseks ei pea ootama ettenähtud perioodi täitumist – digiregistratuur lubab tõhustusdoosiks aja broneerida kohe. Seejuures arvestab digilugu reegliga, et tõhustusdoosi ei saa teha AstraZeneca ja Jansseni korral enne viie kuu möödumist esmasest vaktsiinikuurist või enne 6 kuu möödumist Pfizeri ja Moderna korral.

Tõhustusdoosi on võimalik teha kõikide vaktsineerijate juures üle Eesti, olenemata esimese doosi tegemise kohast. Nii, nagu esimene ja teine doos, on ka tõhustusdoos inimestele tasuta.

Haigekassa saadab jätkuvalt SMSiga meeldetuletusi, millega teavitatakse elanikke vaktsineerimise võimalusest. Haigekassa toonitab, et SMSe on võimalik siiski saata vaid inimestele, kelle telefoninumbrid on haigekassa jaoks kättesaadavad ning seega ei pea aja kirja panekuks sõnumiga tulevat kutset ära ootama.

Aja saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris, oma perearsti juures, lähima vaktsineerija telefonil või raviasutuse registratuuris. Vaktsineeri.ee lehelt leiad tervishoiuteenuse pakkujad, kelle juures on võimalik COVID-19 vastu vaktsineerida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.