Hea nõuanne

Koolipsühholoogide nõuandeliinilt saavad abi nii haridustöötajad, õpilased kui ka lapsevanemad

Tea, et sul on alati õigus ja võimalus abi küsida.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Koolipsühholoogid on sel õppeaastal avatud nõuandeliinil pakkunud abi nii oma lapse pärast mures olevatele lapsevanematele, stressis ja läbipõlenud õpetajatele kui ka ärevust ja depressiooni kurtvatele õpilastele.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul on koolipsühholoogide nõuandeliin hästi vastu võetud ning kümned mured on saanud lahenduse. „Julgustan kõiki nõuandeliinile helistama. Anonüümne telefonikõne võimaldab turvalises keskkonnas saada esmast tagasisidet ja koos spetsialistiga võimalikke lahenduskäike arutada,“ ütles minister.

Kersna sõnul on vähem kui pooltes Eesti koolidest olemas oma koolipsühholoog, mistõttu otsustas haridus- ja teadusministeerium koostöös koolipsühholoogide ühinguga tekitada täiendava võimaluse saada psühholoogilist abi ja nõu.

„Haridustöötajad, õpilased ja nende vanemad on kogu koroonaviirusest tingitud kriisi vältel pidanud toime tulema pingeliste olukordadega ning nõuandeliin pakub võimalust oma muresid jagada ja neid lahendada,“ kinnitas minister Kersna. „Nõuandeliini psühholoogid on aidanud leida helistajate muredele lahendusi ning vajadusel pakkunud ka järelnõustamise võimalust.“

“Meil on hea meel, et saame rohkem toeks olla haridusasutustega seotud abivajajatele, nii lastele kui ka täiskasvanutele,“ ütles koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu.

„Helistama on oodatud lasteaedade, koolide, huvikoolide ja teiste laste ja noortega töötavate asutustega seotud inimesed. Nõuandeliin on avatud ka õpilastele ja nende vanematele. Nõuandeliinile vastavad psühholoogid aitavad keerulistes olukordades tasakaalu hoida ja sobivaid lahendusi leida,” lisas Maikalu.

Nõuandeliini eestikeelne number 1226 vastab esmaspäevast reedeni kl 16–20 ning venekeelne number 1227 teisipäeviti kl 16–20. Kõnedele vastavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega kogemustega psühholoogid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.