Hea nõuanne

Kuidas läheb? Mõõda oma heaolu Tartu Ülikooli teadlaste loodud Heaolumeetriga

Aeg küsida endal, kui hästi mul päriselt läheb.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tartu Ülikooli teadlaste loodud rakendus Heaolumeeter võimaldab teada saada isikliku heaolu taseme ning võrrelda oma tulemusi Eesti ja teiste Euroopa riikide keskmiste täisealiste inimestega.

Heaolumeeter toob välja igaühe tugevad ja nõrgad kohad ning annab soovitusi heaolu suurendamiseks. Rakenduse abil saab võrrelda oma heaolu taset enam kui 300 000 inimesega 26 Euroopa riigist.

Heaolu näitab, kuidas meil oma elus läheb. Objektiivne heaolu on see, kuidas minu elu paistab väljastpoolt vaadatuna, näiteks elutingimused. Subjektiivne heaolu on see, kuidas me ise oma elu näeme: milliseid tundeid ja emotsioone tunneme, kuidas toimime isiklikul ja sotsiaalsel tasandil ning milline on meie endi hinnang sellele, kuidas meil oma elus läheb. Heaolumeeter aitabki mõõta just subjektiivse heaolu taset.

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi teadlased kasutasid rakenduse väljatöötamiseks Euroopa Sotsiaaluuringu ja väiksemal määral ka Euroopa elukvaliteedi uuringu andmeid.

Euroopa Sotsiaaluuring on rahvusvaheline sotsiaalteaduslik uuring ja ühiskonnateaduste taristu, mille eesmärk on võimaldada ühiskondade arengu seaduspärasuste uurimist. Kogutud andmed võimaldavad analüüsida hoiakute, institutsioonide arengu ja inimeste käitumise vahelist seost ning muid protsesse ühiskondades.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.