Laserravi aitab venitusarmidest vabaneda: millega selle protseduuri puhul arvestada?

Sageli seostatakse lõtva kõhtu ja venitusarme sünnitusjärgse kehaga, ent tegelikult piisab sellest, et inimene kaalus kiiresti alla võtab või hoopis kõvasti sporti teeb.Foto: Shutterstock

Kui kaalulangus on kaasa toonud venitusarmid, millega sul sõbraks saada ei õnnestu, tasub ette võtta laserravi protseduuri. Mida see endast kujutab ja millega selle protseduuri puhul arvestama peaks?

Pole harv juhus, et järsk kaalumuutus toob endaga kaasa venitusarmid. “See juhtub, kui keha peab kiiresti kasvama, näiteks 14–15aastastel noortel. Või kui inimene on rase ja kõht kasvab. Või hoopis sportlastel,” tõdeb Confido laserravi kliiniku juht Aleksander Uskov meditsiinikeskuse ajaveebis. Nii on eri uuringute järgi 40–80 protsendil naistest venitusarmid, mis tähendab sisuliselt iga kolmandat naist.

Muidugi oleks parim olla oma kehaga sõber ning mitte lasta end esteetilistest muredest häirida – seda enam, et tervist need ju ei ohusta. Kui aga ebakindlus oma keha suhtes rusub vaimset tervist, siis tasub laserravi peale mõelda. Nii nagu tavalised armid meie kehal, ei kipu ka venitusarmid iseenesest taanduma. Kuid laserprotseduuridega saab neid märgatavalt vähendada ja muuta nad praktiliselt märkamatuks.

Millega arvestada?

Igale patsiendile koostatakse individuaalne raviplaan. “Kõik armid on erinevad ning ravi sõltub väga paljudest detailidest – kas arm on just tekkinud või on juba lõpufaas. Või kas armi soovib eemaldada naine või mees. Samuti, kus arm asub ja kui sügav ta on ning kas inimene on terve või hoopis äsja sünnitanud rinnaga toitev naine,” selgitab Uskov.

Vahel piisab armi eemaldamiseks kolmest-neljast protseduurist. Teinekord tuleb laseri all käia lausa 15 korda. Kõigi kordade vahele peab jääma minimaalselt üks kuu, vahel ka kolm-neli kuud. Mõnda laseprotseduuri tohib teha suviti, teisega tuleb päikest vältida.

“Siis tuleb ka vaadata, kus arm asub, näiteks kas rindadel nähtaval kohal või riiete all kõhul. Konsultatsiooni tuleks muidugi pöörduda kohe, kui armid üldse tekkima hakkavad, sest kui reageerime kiiresti, võtab ravi tavaliselt palju vähem aega ja tekitab ka inimesele vähem kulutusi,” kirjeldab Uskov.

Ühe armi eemaldamiseks võib minna tarvis mitut erinevat laserit. “See on müüt, et kusagil on üks hea laser, mis aitab iga hädaga. Meie kasutame oma kliinikus aktiivselt vähemalt viite laserseadet, mis kõik on erinevad,” nendib Uskov. Mõni laser on valutu, teine valus ja kolmas väga valus – ent inimese jaoks vahet ei ole, sest arst kasutab alati tuimestuskreemi või patsiendi soovil hoopis üldnarkoosi.

Näiteks kõige sagedamini kasutatav meetod on venitusarmide eemaldamine fraktsioneeritud laseriga (venitusarmide laserlihvimine). Selle protseduuri ajal tehakse nahale tuhanded madalad mikroavaused ning käivitatakse naha taastumise protsess ja kollageeni süntees. Selle tulemusena nahk pinguldub, muutub tihedamaks ja elastsemaks, kaob lõtvus, venitusarmid vähenevad tuntavalt iga protseduuriga ning muutuvad üha vähem märgatavateks.

30–50 minutit enne laserlihvimise protseduuri kantakse nahale anesteetikum. Protseduur ise kestab tavaliselt 5–20 minutit, pärast protseduuri pannakse nahale side. Pärast fraktsioneeritud laserlihvimist taastub nahk 1–2 nädala jooksul.

Patsiendile antakse individuaalsed soovitused töödeldud naha hooldamiseks. Reeglina ei tohi naha pinda märjaks teha kahe päeva jooksul, regulaarselt tuleb peale kanda dekspantenooli või muud soovitatud vahendit, kahe nädala jooksul vältida basseinis, saunas, solaariumis käimist, massaaži, päevitamist ja intensiivset sportimist, kasutada päikesekaitsekreemi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.