Hea nõuanne

Mööda Eestit vurab ringi meestebuss: mobiilne diagnostikakabinett ootab mehi tervisekontrolli

Meestebuss on juba viies mobiilne kabinet, mille Viljandi Haigla on käivitanud.Foto: Viljandi Haigla

Rubriiki toetab

Viljandi Haigla ja Eesti Vähiliidu koostöös alustas tegevust mobiilne diagnoosikabinet meestele, mis aitab diagnostikateenuse viia inimestele lähemale – meestebuss sõidab mööda Eestit ringi, peatudes 6. detsembril Viljandis.

Mobiilse diagnoosikabineti vastuvõtule võib pöörduda nii uroloogiliste kui ka kõigi teiste meestele eriomaste kaebustega.

„Kutsume mehi endale tähelepanu pöörama ja oma tervist kontrollima. Käsitleme onkoloogilisi probleeme nagu kuseteede kasvajad ja ka healoomulisi probleeme nagu neeru- ja kuseteede kivid, põietalitlushäired ja -põletikud. Uroloogid  käsitlevad  ka meestele eriomaseid muresid nagu eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise- ja munandikoti-haigused,“ selgitas meestebussis vastuvõtte alustav uroloog dr Teesi Sepp.

Diagnoosikabinetis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus on samasugune nagu haigla statsionaaris ja seal tehakse 95% vajaminevatest uuringutest.

Vastuvõtule minemiseks tuleb end eelnevalt registreerida. Kõigi meesteprobleemidega tegeleva uroloogi vastuvõtule pääsemiseks on vajalik saatekiri perearstilt ja ravikindlustatud isikutele  kehtib esimesel külastusel visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad pöörduda tasulisele vastuvõtule.

Vastuvõtu aja saab kirja panna digiregistratuuris või helistades Viljandi haigla registratuuri (4 343 001). Bussi pääseb tasulisele vastuvõtule vabade aegade olemasolu korral ka elavas järjekorras.

Äsja tööd alustanud meestebuss peatub esmaspäeval, 6.detsembril kell 9:00-17:00 Viljandis Vabaduse platsil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.