Ülesöömise oht: pikemaajaline toidukordade vahelejätmine häirib hormoonide tasakaalu, mis reguleerivad söögiisu ja ainevahetust. See omakorda võimendab näljatunnet, vähendab täiskõhutunnet ning muudab portsjonite suuruse kontrollimise keerulisemaks, suurendades ülesöömise ohtu.
Meeleolukõikumised: toidukordade vahelejätmine võib põhjustada veresuhkrutaseme suuri kõikumisi. Madal veresuhkru tase mõjutab aju tööd ja neurotransmitterite (nt dopamiin, serotoniin) taset, mis võib põhjustada meeleolu kõikumisi (ärritatavus, ärevus jne) ja suurendada stressitaset.
Seedeprobleemid: toidukordade vahelejätmine ja suure koguse toidu söömine pidulauas võib viia ebamugavustundeni kõhus. Suur kogus toitu maos võib põhjustada puhitust, gaase ja maohappe suurenemist, mis võib omakorda viia kõrvetiste tekkeni.
Unehäired: suure koguse toidu söömine hilistel õhtutundidel võib mõjutada une kvaliteeti. Seedimata toit maos ja/või seedeprobleemid võivad takistada uinumist ja põhjustada rahutut und ning sagedasi öiseid ärkamisi.
Kuidas toituda päeva jooksul, et õhtul ees ootavat pidusööki nautida?
Tasakaalustatud toidukorrad kogu päeva vältel: söö regulaarselt terve päeva jooksul. Keskendu tasakaalustatud toidukordadele, et säilitada stabiilne veresuhkrutase, vältida suurt näljatunnet ja ülesöömist.
Teadvustatud söömine: võta söömiseks aega ja ära kiirusta. Naudi maitseid ja tekstuure. Teadvustatud söömine aitab vältida ülesöömist ja reguleerida portsjonite suurust õhtusöögil.