Nüüd saab tasuta tervisenõu küsida ka ämmaemanda nõuandeliinilt

Naistekliiniku emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi.Foto: Keskhaigla Sünnitusmaja

Ida-Tallinna Keskhaiglas alustas tööd tasuta ämmaemandate nõuandeliin. Igal tööpäeval kell 8–16 saavad numbrilt 606 7576 ämmaemanda professionaalset konsultatsiooni küsida nii patsiendid kui ka meditsiinitöötajad üle Eesti.

Vajadus teenuse järele sündis visiitide välistest murekõnedest ja e-kirjadest, millele ämmaemandatel igapäevaselt vastata tuleb.

„Kui telefonikonsultatsiooni käigus leitakse, et patsient peaks tulema kontrolli, siis on nõustaval ämmaemandal võimalus teda kiiremini vastuvõtule suunata. Muudes küsimustes võib patsient kindel olla, et saab koheselt asjatundlikku nõu,“ selgitas Ida-Tallinna keskhaigla naistekliiniku emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi.

Tasuta nõuandetelefon on mõeldud samuti kontaktiks tervisekeskustele, kes aeg-ajalt vajavad erialast konsultatsiooni või patsiendi uuringutele saatmist. „Meie ämmaemandad on väga kogenud ja arstid vajadusel kõrval konsulteerimas – meditsiin on meeskonnatöö,“ lisas Staalfeldt-Rahumägi.

Praegu pöörduvad naistekliiniku erakorralisse vastuvõttu needki naised, kes võiksid tulla korralisele ämmaemanda vastuvõtule. Erakorralisse vastuvõttu saab pöörduda ööpäevaringselt, aga alati tuleb arvestada, et ootaja aeg on pikk. Esmalt tehakse analüüsid, mille vastuste valmimine võtab aega kuni poolteist tundi ja kui arst on hõivatud, tuleb omakorda oodata ka arsti juurde pääsu.

“Sugugi mitte kõik patsiendid ei peaks seal ootama, saab ka lihtsamalt. Selleks uus nõuandetelefon appi tulebki,“ tõi ämmaemandusjuht välja veel ühe põhjuse, miks nõuandeliin loodi.

Ämmaemanda nõuandeliinile 606 7576 saavad tasuta pöörduda inimesed üle Eesti.  Ida-Tallinna Keskhaigla kogenud ämmaemandad vastavad küsimustele igal tööpäeval kell 8-16.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.