Suvisel ajal on loomulikult oluline jälgida kohalike supluskohtade veetemperatuure. Lapse jaoks võiks vesi püsida minimaalselt 18 kraadi juures, kuid kätt ei tohiks ette panna ka siis, kui kraadid kukuvad alla selle – oluline on, et laps vett ei kardaks ning tunneks end vees olles hästi.
Füüsiline aktiivsus
Liikumine, eriti värskes õhus, mängib olulist rolli haiguste ennetamises, immuunsüsteemi tugevdamises ja tervislike eluviiside juurutamisel. Samuti on kehalisel aktiivsusel positiivne mõju lapse vaimsele tervisele, andes hea tuju ja rõõmsa meele.
Lapsed võiksid iga päev liikuda vähemalt 60 minutit, seda näiteks joostes, õues jalgpalli või peitust mängides, jalgrattaga sõites, võimeldes, tantsides.
Vihmase ilma korral ei tohiks anda nutitelefonile võimalust last hoida, pigem võiks kaasata lapse kodustesse toimetustesse – teha koos süüa, korrastada riidekappe, pühkida pindadelt ja põrandalt tolmu ja pesta aknaid vms.
Koos liikudes ja aega veetes tugevneb lisaks immuunsusele ka omavaheline suhe ja läbisaamine, laps saab juurde enesekindlust ja meelerahu ning õpib eeskuju kaudu eluks vajalikke oskusi.
Värsked juurikad otse põllult
Toidulauale on jõudmas aasta rikkalikum aeg – põllult jõuavad lauale kõikvõimalikud värsked köögiviljad, tulvil kasulikke vitamiine, mineraalaineid ja kiudaineid.