Hea nõuanne

Perearst: ärge pesemise ja desinfitseerimisega hulluks minge

Perearst Karmen Joller soovitab desinfitseerimisega mitte üle pingutada.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Rubriiki toetab

Teoreetiliselt on võimalik, et koos toidukraami ja poekottidega jõuab poest koju ka hulk mikroobe ja muuhulgas näiteks ka koroonaviirus.

Puu- ja köögiviljad pestakse loomulikult enne suhu pistmist puhtaks. Kuid kas ka näiteks poekotte tuleks pesta või desinfitseerida?

Perearst Karmen Jolleri arvates on veider, et koroonaviiruse kontekstis soovitatakse kõike, mis vähegi võimalik, pesta ja desinfitseerida.

“Mikroobid väga vajalik osa keskkonnast ning neid vajavad seedetrakt, nahk, immuunsüsteem ja kogu keha. Palun ärge pesemise ja desinfitseerimisega hulluks minge! Kaitske end ohtlike haiguste eest, muu eest hoolitseb meie keha ise,” annab Joller Facebookis nõu.

Käsi muidugi tuleb pesta õuest tuppa tulles, enne sööki, pärast tualetis käimist. Köögiviljad ja puuviljad peab pesema enne söömist ning seda ka siis, kui need pärinevad koduaiast.

Oluline on distantsi hoidmine ja vajadusel ka mask. Muus osas aga on soovitatav puhtuse hoidmisega jääda mõistlikkuse piiresse ja kodus kõiki asju üle desinfitseerida vaja ei ole.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.