Punane rist ja RMK soovitavad: matkale võta kaasa ka esmaabioskus

Mitmelt RMK rajakaardilt leiab nüüd ka esmaabi andmise juhised.Foto: Eesti Punane Rist

Kõikides RMK Lõuna-Eesti külastuskeskustes on nüüdsest juhised, kuidas anda loodusradadel elupäästvat ja -hoidvat abi.

„Sügaval metsas või rabas on matkaja kätes väga palju: kui kaasteelisega juhtub õnnetus või teda tabab terviserike tuleb tegutseda kiiresti. Sõltuvalt asukohast, ei pruugi kiirabi õigel ajal jõuda. Kõige kindlam on õppida aitama ning julgustada ka oma lähedasi seda tegema,“ rääkis punase risti Tartumaa seltsi koordinaator Ulvar Kuningas.

Abiandmisjuhised ja infotahvel selle kohta, millised esmaabitarbed tasub matkale kaasa võtta, on nüüdsest leitavad RMK Elistvere, Kiidjärve, Pähni, Kabli, Soomaa ja Karula külastuskeskustes.

Esmaabivõtetest on lahti kirjutatud ja joonistatud verejooksu sulgemine, tegutsemine põletuse ning luu- ja liigesevigastuste korral, samuti juhised võõrkeha eemaldamiseks haavast ja hingamisteedest. Samm-sammult näeb ka elustamist. Lisaks on neis külastuskeskustes müügil väikesed esmaabipakid, mis võiksid olla iga matkasõbra kotis.

„Meil on selle koostöö üle südamest hea meel. Mida paremini on metsa- ja matkasõber võimalikeks ootamatusteks valmistunud, seda muretumalt saab ta minna loodust nautima. Ohutusele ei ole kunagi liigne tähelepanu pöörata,” märkis RMK külastuskorralduse juht Marge Rammo.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.