Hea nõuanne

Ravikindlustuse taotlemine muutub lihtsamaks – nüüd saab selle esitada ka riigiportaali kaudu

Riigiportaalis tasub üle kontrollida ja vajadusel uuendada oma kontaktandmed.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Haigekassa lisas koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga riigiportaali uue e-teenuse, millega muudetakse ravikindlustuse taotluse esitamine rasedatele ja välisriigis õppijatele senisest lihtsamaks.

Alates käesolevast aastast lisandus rasedatele ja välisriigis õppijatele võimalus ravikindlustuse taotlemiseks riigiportaali kaudu. Kui siiani pidi dokumente saatma haigekassale posti või e-postiga digitaalselt allkirjastatuna, siis alates sellest aastast saab need mugavalt esitada eesti.ee kaudu.

Riigiportaali sisse logides tuleb vasakul menüüst esmalt valida “Minu andmed”, siis selle alla ilmunud menüüs klõpsata „Tervis ja retseptid“ ning seejärel paremale ilmunud pealkirjadest valida teenus “Ravikindlustuse taotlemine rasedatele ja õppijatele välismaal“.

Kindlustus vormistatakse haigekassas viie tööpäeva jooksul pärast taotluse esitamist ning taotlejat teavitatakse sellest e-kirjaga. Taotluse staatust saab inimene jälgida riigiportaalist.

Haigekassa tuletab meelde, et riigiportaalis saab kasutada veel järgmiseid ravikindlustusega seotud teenuseid:

Haigekassa kasutab teadete saatmiseks riigiportaalis olevaid kontaktandmeid ja postkasti. Seega tasub kõigil riigiportaalist kontrollida üle oma kontaktandmed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.