Hea nõuanne

Nakkushaiguste spetsialist soovitab: et saada parem kaitse COVID-19 eest, tuleks kanda kaitseprille

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Et kaitsta end COVID-19 eest, peaks lisaks näomaskide kandmisele kaaluma ka kaitseprillide või silmakaitsete kandmist, vahendas Medsacape USA juhtiva nakkushaiguste eksperdi dr Anthony Fauci soovitust.

USA allergia ja nakkushaiguste riikliku instituudi direktor Fauci selgitas, et inimestel on limaskestad lisaks ninale ja suule ka silmades ning teoreetiliselt peaks nakkuste eest kaitsma kõigi limaskestade pindasid. “See tähendab, et kui teil on kaitseprillid või silmakaitsed, peaksite neid kasutama, sest kaitseprillid tagavad limaskestade täiusliku kaitse,” ütles ekspert.

Ta nentis, et prillide kasutamist ei ole seni laialdaselt soovitatud, kuid seda seetõttu, et “nii kerge on teha endale lihtsalt riidest maski”.

Prillide kandmine oleks Fauci sõnul suur samm näomaskidest kaugemale, aga märkis ka, et isegi praegu, kus koroonaviiruse juhtumite arv kasvab mitmel pool riigis, on USA avalikkus maski kandmise soovitusele endiselt tugevalt vastu.

USA Haiguste kontrolli aj tõrje keskus (CDC) on seni soovitanud kaitseprille vaid tervishoiutöötajatele ning seda “mõõduka kuni olulise levikuga piirkondades”.

Fauci avaldas ka lootuste, et COVID-19 pandeemia ohjeldamiseks soovitatud näomaskide kandmine aitab lisaks COVID-19 levikule pidurdada ka gripi levikut ning gripihooaeg algab sel aastal tavalisest hiljem.

“On paratamatu, et meil on mingil määral gripp. Ma loodan, et maskide ja muude katete kandmine ei kaitse meid mitte ainult COVID-19 eest, vaid aitab kaitsta ka gripi eest.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.