Hea nõuanne

Tallinnas saab taas kuni 12-aastasele lapsele arsti koju kutsuda

Möödunud hooajal tegid koduarstibrigaadid 528 koduvisiiti.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kui suvekuudeks oli Tallinnas koduarstibrigaadi kutsete vastuvõtt ajutiselt peatatud, siis tänasest saab taas haigestunud lapsele nädalvahetustel arsti koju kutsuda.

Lapsevanemad saavad kutsuda nädalavahetustel koduarstibrigaadi kuni 12-aastasele ägedate haigussümptomitega lapsele. „Seda näiteks juhul, kui vanemal ei ole olnud võimalik lapsega perearsti juurde minna või haigestub laps puhkepäeval. Sagedasem kutse põhjus ongi lapsevanema mure järsku haigestunud või mitu päeva haige olnud lapse pärast,“ nentis abilinnapea Betina Beškina.

Koduarsti saab kutsuda reedest pühapäevani kuni 12 aastastele haigestunud lastele. Visiite võtab vastu Tallinna Kiirabi dispetšer telefonil 6 971 145 kell 12–20. Koduvisiiti teeb üldarst või pediaater koos Tallinna Kiirabi erakorralise meditsiini tehnikuga reedel ja puhkepäevadel kella 14–22, väljasõiduks kasutatakse väikeautot. Vajadusel väljastavad koduarstibrigaadid ka ravimretsepte, sellel aastal on ravim välja kirjutatud 55,5 protsendil juhtudest.

Projekti käivitamise üheks eesmärgiks oli Tallinna lastehaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) koormuse vähendamine. EMO-sse pöörduvate perede arv on eriti suur just reedest pühapäeva õhtuni, mil perearstiga kontakti ei saa. Kui tavapäraselt pöördub lastehaigla vastuvõtuosakonda 65–70 last päevas, siis nädalavahetustel ja haigestumise kõrgperioodil võis see kasvada 90–120ni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.