Toitumisnõustaja: metsmustikaid tasub isuga süüa ja ka talveks varuda

Toitumisnõustaja Elis Nikolai sõnul on metsmustikas üks Eestimaistest supertoitudest, mida tasub kindlasti varuda ja oma menüüsse lisada. Ning et metsmustikas on antioksüdantide rohkem kui aedmustikas, tasub võimalusel alati eelistada metsast pärit väiksemat marja.

“Mustikale annavad ilusa tumesinise värvuse selles leiduvad antioksüdandid, mis on tuntud veresoonkonda tervistava toime poolest. Lisaks on mustikad väga hea kiudainete allikad. Kiudained tagavad korras seedimise,” jagas toitumisnõustaja teadmisi.

Ta tõi veel välja, et juba ammusest ajast ja rahvameditsiinist on teada see, et mustikast on kasu nägemise toetamisel. Kaasajal on tõestatud, et mustikate tarbimine võib aidata silmadel paremini valgusega kohaneda ja kaitsta glaukoomi eest.

“Piisab sellest, kui tarbida 75 g mustikad päevas, et anda organismile arvestatavat kaitset oksüdatiivse stressi vastu,” andis Elis Nikolai nõu.

Ta selgitas, et oksüdatiivne stress on olukord, kus organismis on oksüdatiivsete stressorite ehk pahade tegelaste ja antioksüdantide ehk heade tegelaste tasakaal pahade kasuks, paigast ära. Selline olukord soodustab mitmete haiguste ja põletike teket. Seega tasub metsmustikad eriti hea isuga süüa ja talveks ka sügavkülma varuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.